Güzelliğin tamamlayıcıları olan saçlarımız kesinlikle bizler için çok önemlidir. Saçlarımızı o kadar özenli bir şekilde bakımlarını yapıyoruz ki rengi, kırıkları ve kullandığımız kremlere kadar çok özen gösteriyoruz. Artık ne giydiğimiz kadar saçımızı nasıl yaptığımızın bile bir önemi var. Saç tasarımları bu kadar önemli bir noktaya geldiğinden dolayı sizler için 2018’in kışında hangi saç modellerini daha çok karışımızda göreceğimize dair bir yazı hazırladık. Kış saç modelleri için derlediğimiz bu modelleri diğer mevsimlerde de kullanabilirsiniz. Önemli olan saç modelinin size yakışıyor olması.

Bu yıl saçlarımıza kullandığımız aksesuarlar ile birlikte saçlarda ombre modası yayınlaşmakta. Düz kesiminde unutulmadığı bu dönem daha çok dağınık, dalğalı saçların senesi haline gelecek gibi görünüyor. Her sezon değişen trendlerin saç stillerine fazlaca etkiliği olduğunu görebilceğimiz 2015 döneminde nostaljik tasarımlar ön planda sergilenmekte.

Kış Saç Modelleri

Diğer dönemlerden farklı olarak daha çok defilelerde karşımıza çıkacak ıslak saç modelleride farklılığını ortaya koymakta.

2015 Kış Saç Modelleri (1)

Küt saçlar uzun süredir moda fakat 2015 kışında biraz daha küt kesimler görebileceksiniz. Çenenizle eşit olan kesimler yüzünüzün daha yuvarlak görünmesini sağlayacaktır. Ayrıca küt kesimlerde renge göre uygulamalar yapılabilmekte.

2015 Kış Saç Modelleri (2)

Biraz daha nostalji katabilmesi açısından saçlarınızı tam anlamıyla küt kesebilirsiniz. Bu yılda ünlülerde ve sokaklarda birçok kişiyi bu şekilde görmeniz an meselesi.

2015 Kış Saç Modelleri (3)

Defilelerde tercih edilebilme oranını daha yüksek bulduğum ıslak saç modellerini beğenenler olduğu kadar beğenmeyenlerde bulunuyor. Benim fikrim ise az miktarda ıslaklık ile güzel görünümler yakalayabilmek tarafında

2015 Kış Saç Modelleri (4)

Saçınız ister küt olsun ister daha uzun bu yılda moda olan saç stilleri arasında dalğalı/dağınık ve kıvırcık saç tipleri önde gelmekte. Sanırım bu tip saçlar her kıyafetinizle tamamlanabildiği için bu kadar sık tercih edilmekte. Birden fazla ünlü markanın defilelerinde bu tür saçları sıklıkla kullandığını gördük.

2015 Kış Saç Modelleri (5)

Sanırım daha çok rahat ortamlarda veya spor kıyafetlerinize yakışacak yandan ayrılmış saç modelleri daha çok yaz aylarına yakışsa bile kışında ilgi odağı olabilecek gibi görünüyor.

2015 Kış Saç Modelleri (6)

Ne zaman olursa olsun modasını hiç yitirmeyen ve bence yitirmeyecek olan örgülü saç modelleri bu yılda aslında sırasını koruyor. Geçen sezon biraz daha dağınık tarzında olan örgü modelleri sadece bu yıl kendisini biraz daha toplu halde sunuyor.

2015 Kış Saç Modelleri (7) 2015 Kış Saç Modelleri (8)

 

Sonbahar – Kış’ın ortak stili halini alan dağınık topuzlar bu yılda kendini göstermeye hızla devam ediyor. Özellikle davetlerde sıkça kullanabileceğiniz ve kolay bir yapıma sahip olan bu saçlar sizleri şık gösterecektir.

2015 Kış Saç Modelleri (9)

En basit yapılan saçlardan olan hatta anne deyimi ile taranmamış saç olarak niteliktendirilen saçın saf halini bu kışın istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

2015 Kış Saç Modelleri (10)

Benzer yazı: 2018’in En Güzel Küt Saç Modelleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here