Saç modeli bir kadın için çok önemlidir. Onun tarzını yansıtır. Kısa veya uzun saç modeli ile kalıcı bir tarz yakalayabilir. Bazı kadınların saçları sürekli kısadır. Kendilerine yakışan modeli belirledikten sonra ondan vazgeçmemişlerdir. Doğru model seçildiği zaman kısa seçin bir çok avantajı vardır.
Saçlarını kestirecek hanımlar öncelikle yüzünüze yakışan bir model seçmelisiniz. Eğer erkek tipi saç modeli istiyorsanız yüzünüzün yuvarlak ve toplu olması gerekiyor. Şişman demiyorum dikkat! Etli bir yüzünüz varsa bu saç modelini tercih edebilirsiniz.
Küt gibi saç modelleri her türlü yüz hattına uyum sağlar.
Kısa saç modelleri daha çabuk uzar. Saçlarım uzamıyor madem bende kısa kullanırım demeyin. Siz onu kısa kestirince inadına büyüyor. 🙂
Kısa saçlı hanımların göz makyajını iyi yapması gerekiyor. Çünkü güzelliğinizi ortaya çıkaracak en önemli şey gözleriniz oluyor. Saçlarınıza da doğru modeli verdiğiniz taktirde çok harika bir görünüm elde edebilirsiniz.

Düz kısa saç modelleri

Düz kısa saç modelleri son yılların gözdesi. Bu saç rengini kullanacak kadınlara bir tavsiyemiz var. Yüz şeklinize göre saç modelini seçmeniz. Sivri veya uzun bir yüze sahipseniz bu saç modelini tercih edebilirsiniz.

Renkli saçlar içinde kısa saç kesimi ideal bir formdur.

Sarı saç için en ideal kesim modellerinden birisidir.

Düz kısa saçlı kadınlar sarı rengi tercih edebilir.

Asimetrik saç kesim modelleri de yıllardır moda.

Dalgalı kısa saç modelleri

Dalgalı kısa saç modellerini tercih edecek kadınlar saçlarını çok kısa kestirmemeli. Dalgalı saç modelleri daha çok uzun ve orta saç için ideal bir saç kesim formudur.

Çene hizasındaki bir saç kesimi dalga yapmanız için ideal olacaktır.

Dalgalı kısa saç sizi daha genç göstermeye yardımcı olacaktır.

Kısa saç modelleri 2018

Kısa saç modelleri 2018 yılında da sıkça kullanılıyor. Günlük yaşamda büyük kolaylık sağlayan bu saç rengini kullanmak isteyen kadınlar yüz şekline en çok yakışan modeli seçmeli.

Erkek modeli kısa saç

Asimetrik saç kesimi

Farklı bir asimetrik kısa saç modeli

Kaküllü kısa saç modeli

Kısa saç kesim modelleri

Farklı bir saç stili.

Erkeksi bir görünüm seven kadınların tercih edebileceği bir saç modeli.

Diğer Kısa Saç Modelleri

 

Benzer yazı: 2018’in En Güzel Küt Saç Modelleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here