Saçlarına ombre yaptırmak için kara kara düşünen pek çok kadın olduğuna eminiz. Bazıları acaba bana yakışır mı diye düşünür, bazıları rengi seçmekte zorlanır, bazıları ise fiyat hakkında düşüncelere dalar. Bazısı ise bu saydıklarımız arasından hepsini düşünerek kendini sıkıntıya sokar. Biz bu yazımızda ombre saç fiyatları hakkında bilgilendirici bir yazı yazmak ve en azından fiyat konusunda kara kara düşünenleri biraz da olsa aydınlatmak istedik.

Saç Modelleri

Kuaförlerin lugatında pek çok saç modeli bulmak mümkün. Son 5 yıldır kuaförlerden en çok talep edilen saç modellerinden biri ise şüphesiz ombre. Zamanında röfle işlemi ne kadar popülerse son 5 yıldır da ombre o kadar popüler. Her saç rengine ve her saç boyuna uygun olması nedeniyle pek çok kadın tarafından sevilerek kullanılan ombre, kolay bir işlem gibi görünse de usta ellere sahip bir kuaför tarafından yapılması çok önemli.

Ombre Modelleri

Ombre modelleri  de en az saç modelleri kadar zengin olduğunu söylemek mümkün. Son zamanlarda saç boyalarındaki renklerin zenginleşmesinin ombre modellerine de yaradığını söylemek mümkün. Her saç kesiminde kullanılabilen ombre usta bir elden çıktığı zaman gerçekten göz dolduran bir güzelliğe sahip oluyor.

Bu güzel ombre modelleriyle güzel bir göz banyosu yaptıktan sonra en iyisi bir de bu yazının asıl yazılış amacına gelelim ve ombre fiyatlarından bahsedelim ancak ilk olarak ombre fiyatları neye göre değişir, buna değinelim.

  • Saç uzunluğu ombrenin en önemli fiyat belirleyicilerindendir. Kısa saça yapılan ombre kuaför açısından daha düşük maliyete mal olduğu için, müşteriye de daha düşük fiyat olarak yansıyacaktır.
  • Direkt kendi saç renginizin üzerine mi ombre yaptırmak istiyorsunuz, yoksa ilk olarak saçınızın tamamını başka bir renge boyatıp üzerine mi ombre yaptırmak istiyorsunuz? Bu da oldukça önemli bir fiyat belirleyici. Çünkü eğer saçınızı ilk önce boyatıp sonra ombre yaptıracaksınız, bu maliyeti neredeyse 2 katına çıkaracaktır, bu da elbette size daha yüksek fiyat olarak yansıyacaktır.
  • Ve elbette ombreyi yaptırmak istediğiniz muhit de çok önemlidir. Şehirden şehire değişiklik gösterebilen fiyatlar, şehirler içerisindeki ilçelerde de farklılık gösterecektir. Ancak fiyat ne olursa olsun, muhit ne olursa olsun kuaförünüzün önceki işlerine göz atıp öyle karar vermeyi ihmal etmeyin.

Ombre fiyatları her ne kadar değişken olsa da 2018 yılı itibariyle 200 liradan başlayıp 750 liraya uzanan genişçe bir fiyat aralığına sahip olduğunu söyleyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here