Birkaç sene önce hayatımıza girdi ombre. O sene her şey açıktan koyuya ya da koyudan açığa gidiyordu. Buna saçlar da dahildi. Ombre tırnaklar, ombre kazaklar yerini yeni modellere bıraktı ancak ombre saç modelleri popülaritesini hala kaybetmedi. Hala türlü renk seçenekleriyle karşımıza çıkıyorlar ve sanki zaman geçtikçe daha da güzel oluyorlar! Siz ne dersiniz?

2018 ombre saç modelleri

Saça ombre uygulamasında en önemli kural renklerin arasındaki geçişin yumuşak bir şekilde yapılmasıdır. Aksi takdirde ombre dibi gelmiş saç gibi görünecektir. Ancak renkler tutturulduğu zaman ombre diğer tüm uygulamalara nazaran en doğal duran işlemdir.

Ombre Saç Modelleri

Ombre Uzun Saç Modelleri

Usta bir kuaförün ellerinde ombre hem uzun saça hem de kısa saça rahatlıkla uygulanabilir ancak şekil vermenin daha kolay olduğu uzun saçlarda ombre daha gösterişli bir hale gelebilmektedir. Bir yandan da renk geçişini sağlamak için daha geniş bir alanın olması ombre uygulamasını da daha kolay kılmaktadır.

ombre saç modelleri

Eğer uzun saç kesimi kullanıyorsanız bu tarz bir ombre modeli tercih edebilirsiniz. Oldukça doğal duran ombre saç modelleri arasında yer alan bu saç için geçişleri tercih edebilirsiniz.

ombre saç modelleri

Renkli saçlar son yıllarda fenomen saç stili. Siz de renkli saç kullanmak istiyorsanız ilk adım olarak ombre seçeneğini tercih edebilirsiniz.

ombre saç modelleriOmbre Saç Kimlere Yakışır?

Aslında ombrenin yakışmayacağı kadın yoktur. Önemli olan yukarıda da belirttiğimiz gibi renk geçişlerinin doğru ve yumuşak bir şekilde yapılması ve elbette ki size, teninize yakışan; sizi mutlu eden rengi seçmenizdir.

Ombre Saç Renkleri

Ombre ilk çıktığı zaman genel olarak açık kumral-sarı renkleri tercih ediliyordu. Ancak sonrasında renk kartelasında yer alan neredeyse her renk ombre saç söz konusu olduğunda da ortaya çıkmaya başladı. Grisinden tutun, kızılına; pembesinden mavisine istediğiniz her renk mevcut artık ombrede.

ombre saç modelleri

Renkli ombre saç modelleri moda demiştik. Oldukça iddialı ve cesur bir saç rengi olan ombreyi kullanırken dikkat etmeniz gereken nokta rengin yüzünüze yakışıp yakışmadığıdır.

ombre saç modelleri

Beyaz tenli ve yeşil gözlü kadınlar bu tonlarda bir ombre tercih edebilir. Bakır renk ombre son yılların en popüler saç renkleri arasında.

ombre saç modelleriSiyah Saça Ombre Modelleri

Ombre saç ilk çıktığı zaman genelde sarı tonları kullanıldığı için siyah saç biraz daha riskli bir grup olarak görülüyordu. Ancak artık siyah saçlar için de harika ombre modelleri bulmak mümkün.

Geçişli bir ombre saç modeli tercih etmek istiyorsanız bu modeli tercih edebilirsiniz. Bu model ile hem doğal görünümlü hem de sağlıklı bir saça kavuşmuş olabilirsiniz.

Mor saç her kadının denemek istediği ama bazılarının cesaret edemediği bir renk. O yüzden mor ombre modeli ile ilk adımı atabilirsiniz.

Kumral Ombre Modelleri

Kumral saçlar ombre konusunda epey şanslı diyebiliriz. Ancak kumral bir saçı en iyi tamamlayan ombre kuşkusuz sarı ve tonları.

3 rengin bir arada olduğu ombre modelleri de oldukça cazip görünüyor.

Doğal saçın üzerine uygulanan ombreler daha revaçta. Bu ombrelerde dip boyası da gerektirmediği için uzun süre dip boyası derdiniz olmayacak.

Karamel Ombre

İlk baştan beri en popüler olan renklerden biridir karamel ombre söz konusu olduğunda. Her renk saça yakışması da onu risksiz bir seçim yapıyor.

Kısa saç ombre modelleri, kısa saçlar için ombre çok iyi bir alternatif. Saçınıza yeni bir form kazandırmak istiyorsanız, yüzünüze yakışan renkte ombre modeli uygulayabilirsiniz.

Yine çok renkli ve geçişli bir ombre modeli.

Bir kaç not: Saçınıza ombre uygulamadan önce kuaförünüzle mutlaka konuşun. Saçınız çok ince telli ve siz açıcı gerektiren bir renk seçecekseniz muhtemelen kuaförünüz sizi uyaracaktır. Saçınız için en dost kuaförü tercih ederek, sağlıklı ve ışıltılı bir saç modeline sahip olabilirsiniz.

 

1 Yorum

  1. Buna olan merakım saçlarımı mahvetmeme sebep oldu saçlarımın uçları yandı normalde sürekli kuaförde boyatıyordum ama ilk defa arkadaşıma uyup evde boyamayı denedim ve yanmış saçlarımla kalakaldım uçlardan kopanlar oldu ama saçım çok uzun ve 5 parmakdan fazla yanık yer var 2 parmak kadarı mecbur kestirdim kalan yanık kısım için de liquid keratin yanan saç bakım seti var onu kullanıyorum baya düzeldi ama hala hafif sertlik var gerçi daha aldığım ürünler bitmedi çok yanık olduğu için sete ek olarak liquid keratin sprey almıştım hepsi bitene kadar saçlarım tamamen düzelir gibi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here