Biz kadınların en büyük dertlerinden biri hiç kuşkusuz “giyecek hiçbir şeyimizin olmaması”. Ekonomik durumu, yaşı, medeni hali, dini, dili, ırkı fark etmeksizin hangi kadına sorarsak soralım, karşısındaki gardırop patlayacak halde olsa bile giyecek hiçbir şeyi yoktur. “O pantolonun üstüne bu bluz olmaz, şu kazağın altına bu eteği giyemem, o elbise beni şişman gösteriyor, bu kıyafet o ortama uymaz…” diye dertlenip duran biz kadınların en büyük kurtarıcısı tabi ki siyah pantolonlarımız… Siyah pantolon kombinleri ile giyecek bir şeyim yok dediğiniz anda bile durumu kurtarabilirsiniz. Bunun için birlikte siyah pantolon kombinlerini gelin birlikte inceleyelim ve siz de siyah patolon kombinleri ile ilgili daha detaylı fikir edinmiş olun.

Peki neredeyse gittiğimiz her ortama uyan, her renkle kombinlenebilen, iyi ki biri icat etmiş diye düşündüğümüz mucizevi siyah pantolonları nasıl kombinlersek gittiğimiz yerlerde göz kamaştırırız? İşte bu sorunun cevabını sizlerle paylaşıyoruz.

Bayanlar İçin Siyah Pantolon Kombinleri

Siyah pantolonlar ister kumaş, ister deri, ister kot olsun giyen kişiye ayrı bir hava katıyor. Siyahın asilliği sayesinde hem tarzınıza uygun giyinebilmek hem de şık olmak çok kolay.

Bayanlar İçin Siyah Pantolon Gömlek Kombinleri

Siyah kumaş bir pantolonun üzerine, beyaz bir gömlek giyerek katıldığımız toplantılarda hem şık olup hem de saygın bir görünüm elde edebiliriz. Ayrıca boynumuza takacağımız, siyah ya da çanta ve ayakkabımıza uygun renkte bir fular da kombinimizi destekleyecek aksesuarlardan.

Bayanlara Düğün İçin Pantolon Bluz Kombinleri

Düğün mevsimi başladığında gelen sayısız düğün davetiyeleri bir süre sonra “giyecek hiçbir şeyimiz olmadığı için” canımızı sıkmaya başlayabilir. Gideceğimiz her düğüne ayrı elbise nereden bulacağız?

Aslında bulmaya gerek yok. Çünkü her renkle kombinlenebilen bir kurtarıcımız yani siyah pantolonumuz var. Tabi gelinin kız kardeşiysek bizi siyah pantolon da kurtaramayabilir. Ama şimdi yakın bir arkadaşımızın düğününe gideceğimizi varsayalım.

Bu örnekte siyah pantolon kombinleri arasında en şık ve seksi kombin gibi görünüyor. 🙂 Yine aynı kombini beyaz pantolon kombinleri ile sağlayabilirsiniz. Bu tarz bir kombinde pantolon renginde değişim yapabilirsiniz.

Siyah pantolonumuzun üstüne transparan, sim ya da dekolte detayları olan, pantolonumuzla aynı renkte şık abiyeler giyerek kombinimizi tamamlayabiliriz.

Kilosuyla başı dertte olan bayanlar içinse, bol paça kumaş pantolonun üzerine omuz dekolteli, basenlerini örtecek uzunlukta, bol kıyafetleri önerebiliriz.

Modaya ayak uydurarak yüksek bel, bol ve pileli pantolonları tercih etmek istersek, üzerine rengi önemli olmaksızın bir bluz giyerek kombinimizi tamamlayabiliriz. Ve tabi ki bluzumuzun rengine uyum sağlayacak sivri topuklu bir ayakkabıyla.

Şık olmak kadar rahatlığımıza da önem veriyorsak tulumu andıran parçaları da tercih edebiliriz.

Sade şıklıktan yanaysak, siyah pantolonumuzun üzerine giydiğimiz düz bir bluz ve kombinin yıldızı olacak takılarla, aynaya baktığımızda kendimizi mutlu hissedebiliriz.

Bayanlara Düğün İçin Pantolon Gömlek Kombinleri

Düğünlerde herkes her zamankinden daha güzel olmak ister. Ancak tarzımız daha klasikse düğün dernek dinlemeksizin kendimiz olmak isteyebiliriz. Boncuklu, pullu; dallı, güllü şeyler bana göre değil diyenlerdensek ideal olan tabi ki gömlek ve siyah pantolon kombini. Ayakkabı tercihimizi stilettodan yana kullanırsak iyi olur ancak stiletto giymeyi sevmiyorsak sivri topuklu bir ayakkabı da işimizi görür.

Renkli giyinmeyi seven bir yapımız varsa, boru paça siyah pantolonumuzun üzerine birbirine uygun renklerde gömlek ve klasik bir ceket giyerek şıklığı yakalayabiliriz.

Siyah Kot Pantolon Kombinleri

Siyah pantolon deyince aklımıza daha ziyade günlük hayatta sıkça kullandığımız kot pantolonlar geliyor aslında. Neredeyse her kadının en az bir tane siyah kot pantolonu vardır. Eh normal aslında, gerek zayıf göstermesi, gerek her renkle kombinlenebilmesi, gerekse hiçbir ortamda sırıtmaması sebebiyle en gözde kıyafetlerimizden biri sonuçta.

Peki, nelerle kombinleyebiliriz?

Arkadaşlarımızla sinemaya giderken, akraba ziyaretlerinde ya da çalışırken, yani neredeyse her yerde giyilebilir olan siyah kot pantolonların nasıl kombinleneceğini bilirsek gittiğimiz yerlerde şıklığımızla tüm gözleri üstümüze çevirebiliriz. Yani önemli olan neyle giydiğimiz.

Skinny ya yüksek bel siyah kot pantolonlarımızı, bol gömleklerle kombinleyip, altına giydiğimiz zarif bir topuklu ayakkabıyla şıklığımıza şıklık katabiliriz.

Fiziğimize güveniyorsak dar bir bluz ya da kazakla da kombinleyebiliriz elbette.

Bayanlar İçin Siyah Pantolonla Yapılabilecek Spor Kombinler

Siyah pantolon kombinleri ile spor bir görünüm elde etmek için tercihimizi kottan yana kullanıp üzerine spor bir ceket giyebiliriz.

Son zamanlarda siyah pantolon modelleri arasında en çok tercih edilense yırtık kotlar. Daha salaş ve spor bir görüntü elde etmek istediğimiz zamanlarda bol kazaklar/ hırkalar ve spor ayakkabılarla kombin yaparak istediğimiz spor tarza kavuşmamız mümkün.

Siyah pantolonla spor bir tarza sahip olmanın bir diğer yolu da daha bol pantolonlar ve yine spor ayakkabılar.

Erkekler İçin Siyah Kot Pantolon Kombinleri

Kadınlara bu kadar kombin önermişken, erkeklere de birkaç tüyo vermemek olmaz.

Zaten söz konusu neredeyse her şeyle kombinlenebilen siyah kot pantolon olduğu için çok bir şey söylemeyeceğiz.

Öncelikle spor bir tarz elde etmek istiyorlarsa siyah kot pantolonun üzerine bol kazaklar giyebilirler. Kazakların çok yoğun desenli olmamasına özen göstermelerini tavsiye ediyoruz tabi ki. Hatta desensiz gri bol bir kazakla harika bir kombin elde edebilirler. Hele o kazağın içine bir de beyaz gömlek giyerlerse çok can yakacakları kesin.

Eğer mevsim kazak giymeye uygun değilse, kareli ya da düz renk gömlekleri de tercih edilebilirler. Siyah kot pantolonun üzerine giyilen beyaz bir gömlek kombini anında daha ciddi bir hale getirebilir.

Zaten önemli olan saat ve ayakkabıyı nasıl kullandıkları. Bir de sakal tabi ki…

Her gününüzün bir öncekinden daha şık geçmesi dileğiyle…

İlgili yazılar:

Stiletto Kombinleri ile Farklı Tarz Örnekleri

Elbise Kombinleri Nasıl Yapılır? Farklı Tarzlarda Elbise Modelleri İçin Örnekler

Etek Kombinleri Örnekleri ile Kendi Stilinizi Oluşturun!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here