Küt saç modelleri yıllardır fenomen olan saç modelleri arasında. Önceleri küt saç denilince kısa kulakta biten saçlar akla gelirdi.  Son bir kaç yıldır uzun küt saç modelleri moda oldu. Bu saç modeli, saçınızı daha gür ve kalın gösteriyor. Bu saç modeli ile tarzınızı yenileyebilirsiniz.

Saçlarınız bu model ile daha sağlıklı uzar. Saç dökülmesinden şikayet edenler bu saç modelini tercih edebilir. Omuzlarda olduğu zaman bu saç çok harika ve havalı gözüküyor.
Bir çok ünlü de bu saç modelini tercih ediyor. Benimde favori saç kesimim küt saç kesimi. Bu modeli kullanmakta çok kolay. Düz fön, toplama, maşa gibi bir çok saç modelinden faydalanabilirsiniz.

Bu saç modelini tercih eden hanımların yüzünün sivri olmaması önemli.

2018’İN EN İDDİALI KÜT SAÇ MODELLERİ

 Küt Saç Modelleri

İster uzun saçlı olsun ister küt saçlı; ister sarışın olsun, ister esmer, tüm kadınların saçlarına verdikleri önem yadsınamaz bir gerçek. Hal böyleyken saçlarda değişiklik yapmak söz konusu olunca, kadınların karar vermesi epey zor oluyor. Kuaföre gidip sadece uçlarından aldırmakla yetinen, saçlarına kolay kolay kıyamayan biz kadınların en büyük korkusu saç kesiminden sonra pişman olmak… Hele bir de kısa kestirdiysek yani düzeltme şansımız da yoksa, kesim sonrası depresyona bile girebiliriz. Peki saçımızı kısa kestirdikten sonra bu sıkıntılı süreci yaşamamak için ne yapmak gerekiyor? Tabi ki uzun bir araştırma ve üzerine düşünme aşaması… İşte bu düşünme aşamasında küt saç kullanmak ve kesim sonrası pişman olmak istemeyenler için 2018 yılına damga vuran modelleri sizler için derledik…

2018 Küt Saç Modelleri

Düz, dalgalı ya da kıvırcık fark etmeksizin her saç türüne uygun olan küt saç modelleri, bir tercih sıralaması yapılacak olsa, her zamanki gibi üst sıralarda yer alır. Ayrıca kullanan kişide yarattığı modern görünümle bulunduğumuz çağa da çok uygun.

Küt Saç Modelleri Kime Daha Çok Yakışır?

Her saç türüne uygun mu? Evet Uygun. Ama düz saçlılara daha çok yakıştığını inkar edemeyiz.

 Küt Saç ModelleriDüz saçlılara daha çok yakıştığı düşünülüyor olsa da dalgalı saça sahip olanlar kullanamayacak diye bir kural yok tabi ki. İyi ki de yok…

Kıvırcık saçlıların da saçlarını küt kestirdikten sonra pişman olmayacağı kesin aslında.

 Küt Saç Modelleriİster milyonlarca kişinin yakından takip ettiği ünlü bir isim, ister bir üniversite öğrencisi, bu saçı kullanan kim olursa olsun ayrı bir hava kattığını görmemek mümkün değil.

Küt Saç Modelleri

 Küt Saç ModelleriKüt saç deyip geçmemek lazım.Kesimden kesime öyle büyük farklar var ki. İşte küt saç modellerinden bazıları:

Katlı küt modeli

 Küt Saç ModelleriSaçlarında hareketli bir görünüm isteyenler için ideal bir kesim olan katlı küt modeli, kullanım açısından da çok rahat.

Kahküllü küt modeli

 Küt Saç ModelleriKahkül kesimini genel olarak incelediğimizde kilo problemi yaşayan kadınların uzak durması gerektiğini hepimiz biliyoruz. Kilo problemi olmayan ya da bunu önemsemeyen kadınlar için kaküllü küt saç modelleri güzel bir tercih olacaktır.

Asimetrik küt modeli

 Küt Saç Modelleri“Ben farklı olmayı seviyorum” diyen kısa saç tutkunları için ideal olan bu saç modelinin kullanımı biraz daha zor. İstenilen modeli koruyabilmek için daha sık kestirmek gerekebilir. Ama güzellik için ne zorluklara katlanmıyoruz ki?

Uzun küt saçlar

 Küt Saç ModelleriHem küt saçlı olmak isteyen hem de uzun saçlarından vazgeçemeyenler için çok uygun olan bu model, aynı zamanda saçını tek seferde kısacık kestirmeye cesaret edemeyenler için de bir geçiş süreci olabilir.

Kısa küt saçlar

Kısa saç kullanmaktan rahatsız olmayacak ya da kullanmaya alışık olan kişiler için bir kere kestirdikten sonra vazgeçilmez olacak bu model, hem modern görünümü hem de kolay kullanımıyla harika bir tercih.

 Küt Saç ModelleriTüm bu modeller, kızıl, kahve, sarı ya da siyah diye ayırmadan her renge uygun. Ama ombreyle birleşince daha güzel olduğunu da belirtmek gerekiyor.

 Küt Saç ModelleriBu birbirinden güzel küt saç modelleri “Kısa saça alışığım, uzun saçla rahat edemem ama bu modelden de çok sıkıldım” diyenler için bir nevi kurtuluş . Denemelerini şiddetle tavsiye ediyoruz.

 Küt Saç ModelleriSaçını kestirmekten korkanların da bir cesaret kestirirlerse, muhteşem sonuçlar alacaklarına eminiz. Küt saçlı kadınlar, “kadın dediğin uzun saçlı olacak” tabusunu yıkabilen harika kadınlardır. Siz de onlardan olmaya ne dersiniz?

Küt Saç Modelleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here