En İddialı Kısa Saç Kesim Modelleri

Yaz kapıya dayanmışken saçlarınızda değişiklik yapma vaktinizin geldiğini düşünüyorsanız, ya da “uzun saçtan sıkıldım ama nasıl kestirsem karar veremiyorum” diyenlerdenseniz postumuz tam size göre. En iddialı kısa saç kesim modellerini sizler için derledik. Buyurun okumaya.

Saç Modelleri

Biz kadınlar saçlarımızda yapacağımız ufacık bir değişiklik için bile günlerce düşünebiliyoruz. Hatta bazen bu düşünme aşamasına eşimizi dostumuzu da dahil edip, “Sence şu model bana yakışır mı?”, “Bu renk bana gider mi” diye hepsini darlıyoruz. Aslında niyetimiz hiç kötü değil. Tek isteğimiz, biz saç modellerinin arasında kaybolurken birinin bize yardım etmesi. Seçenekler o kadar fazla ki. Uzunu var, kısası var, katlısı var, kütü var. Yani var da var. Tercih yaparken hem güzel bir model olması, hem tarzımızı yansıtması, hem yüz şeklimize yakışması hem de kullanışlı olması gerekiyor. Biraz da suyundan koysalar hiç fena olmaz aslında

Uzun Saç Modelleri

Her kadının bir dönem uzun saça merakı olmuştur. Sonuçta uzun saç modelleri kadınlara kullanım anlamında topuz, at kuyruğu, örgü gibi pek çok seçenek sunuyor.

Uzun saç istiyoruz diye öyle dümdüz pırasa gibi uzatmak iyi bir fikir değil tabi ki. Hareketsiz kesimler saçların daha seyrek ve cansız gözükmesine sebep oluyor. Katlı kesimler hem saçların daha gür gözükmesini sağlıyor hem de maşa ya da düzleştirici gibi malzemeleri kullanmaya gerek kalmadan saçlarda kıpır kıpır bir görünüm elde etme imkanı sunuyor. Ayrıca kakül ve perçem kesimleriyle de uzun saçları süslemek mümkün.

Kısa Saç Modelleri 2018

Her yıl olduğu gibi kısa saç modelleri 2018’de de vazgeçilmezler arasında. Kadınlığın, saçın boyuyla alakalı olmadığını ispatlayan pek çok kadın, saçlarını kısa kestirip güzelliğine güzellik katmaya devam ediyor.

Kısa saç kesim modelleri uzun saçlara oranla hem daha az bakım gerektiriyor hem de kullanımı daha kolay.

Küt Saç Modelleri

Katlı Küt Saç Modelleri: Saçlarının hareketli görünmesini isteyenler için doğru bir tercih olacaktır. Ayrıca yıka çık bir model olduğu için kullanımı da diğer küt saç modellerine göre daha kolay.

Uzun Küt Modeli: Düz saçta daha iyi duracağını düşündüğümüz bu model kısa saça alışık olmayanlar için iyi bir başlangıç. Kakül kesimiyle de daha tatlı bir görünüm elde etmeyi sağlıyor.

Kısa Küt Modeli: Kestirmeden önce cesaret etmekte zorlanabilirsiniz ancak kestirdikten pişman olmayacağınız kesin. Modern bir görüntü elde etmek istiyorsanız mutlaka denemelisiniz.

Önü Uzun Arkası Kısa Saç Modelleri

Asimetrik görüntüsüyle dikkat çeken önü uzun arkası kısa saç modelleri özellikle ünlü isimler tarafından çok tercih ediliyor. Bu sayede moda olan modelin daha ziyade düz saça sahip kadınlara yakıştığı da bir gerçek. Bu modeli omuz hizasında ya da daha kısa kestirerek uygulayabilir, istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Aynı şekilde bir tarafı kısa bir tarafı uzun model de tercih sıralamasında üstlerde yer alıyor. Ve yine omuz hizasında kestirebileceğiniz gibi, bir tarafı kazıtarak diğer tarafı uzun bırakarak da kullanabilirsiniz.

Düz Kısa Saç Modelleri

Kısa saç modellerinin düz saçlılara daha çok yakıştığını hepimiz biliyoruz. Düz kısa saç modelleri arasında yukarıda saydığımız tüm küt saç modelleri ve önü uzun arkası kısa modeller mevcut. Ayrıca pixie saç kesimleri de düz saçlı kadınlara çok yakışıyor. Her kadının kolay kolay cesaret edemeyeceği, daha erkeksi görünmeyi sağlayan bir model. Özellikle 2017’de çok moda olmuştu. 2018’de eskiye nazaran popülerliği azalsa da tamamen bitmedi. Kısa kaküller bu modele daha hoş bir hava katıyor.

Dalgalı Kısa Saç Modelleri

Dalgalı saçlara sahip kadınlar şanslı kadınlardır. Uzun ya da kısa fark etmeksizin her modeli rahatça kullanabilirler. Ancak dalgalı kısa saç modelleri arasında en çok yakışacak olan katlı küt modelidir. Ayrıca pixie modelin biraz uzun hali dalgalı saçlara sahip kadınlara çok yakışıyor.

Kıvırcık Kısa Saç Modelleri

Kıvırcık saçlı kadınlar saçlarını kısa kestirmek konusunda çok cesur olamıyorlar. Aslında biraz da haklılar. Çünkü her kısa saç modeli kıvırcık saçta güzel durmayabiliyor. Hemen ümitsizliğe kapılmayın sakın. Çünkü kıvırcık saça kısa küt kesim çok yakışıyor. Kıvırcık kısa saç modelleri arasındaki ikinci önerimizse tıpkı diğer saç türlerinde olduğu gibi pixie modeli.

Yüz Şekline Göre Bayan Kısa Saç Modelleri

Yüz şekillerinin yuvarlak, kalp, oval, kare, üçgen ve uzun gibi çeşitleri vardır. Doğru saç modelini tercih edebilmeniz için öncelikle kendi yüz şeklinizin hangisi olduğunu bilmeniz ve seçiminizi o doğrultuda yapmanız gerekiyor. Her saç modelinin her yüz şekline yakışması mümkün olmayacağı için yüz şekline göre bayan kısa saç modelleri başlığımızı incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Oval Yüz: Şekline en çok düz ya da asimetrik kesimleri yakışıyor. Bu yüz şekline sahip bayanlar katlı kesimlerden uzak durmalı.

Kare Yüz: Şekline sahipseniz, kısa küt saç kesimi tam size göre. Kısa kakül keserseniz daha da güzel bir sonuç alırsınız.

Kalp Yüz: Şekline sahip olanların katlı modellerden ziyade düz kesimleri tercih etmesi gerekiyor.

Yuvarlak Yüz: Şekline sahip bayanlara çok kısa olmayan katlı modelleri kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Ayrıca yüzünüzün daha oval gözükmesi için saçınızın önüne krepe yapabilirsiniz.

Üçgen Yüz: Şeklinde önemli olan, ön planda olan çeneyi daha geri plana atabilmektir. Katlı ve asimetrik kesimlerle bunu başarmak mümkün.

Uzun Yüz: Şekline sahipseniz çok uzun ya da çok kısa modeller kullanmamalısınız. Ayrıca kabarık ya da kıvırcık saçlar yüzünüzün daha kısa gözükmesini sağlayacaktır.

2018 Kısa Saç Kesim Modelleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here