Bugün kitap severlere mükemmel bir haberle karşınızdayız. Birçok kişinin uzun süredir beklediği bu yıl 33. düzenlenen İstanbul Kitap Fuarı başlıyor.  33. kez Tüyapta bizlere merhaba diyecek bu etkinlik yazarları, yayınevlerini ve okuyucuları buluşturacak türden.

En güzeli ise yeni çıkmış kitapları yayınevlerinin yapmış olduğu indirimlerle sahip olabileceksiniz. Bazen %20 bazen %30’a kadar artabilecek bu indirimleri kaçırmamanızı tavsiye ederiz.Sadece kitap alımlarınız için değil aynı zamanda yazarların imza günleri ve söyleşilerine katılabilirsiniz. Sanırım en güzeli kütüphanenizde en sevdiğiniz yazara ait olan bir not bulundurmak olacaktır.

33. İstanbul Kitap Fuarı Başlıyor !

Kitap fuarını yeri her yıl olduğu gibi Beylikdüzü Tüyap yerleşkesindedir. Nasıl gidileceğini bilmeyenlere aslında kısa yoldan tarif edebilmemiz oldukça mümkün. Bulunduğunuz yerden Metrobüs istasyonlarına ulaşarak Avcılara kadar gitmeniz ve son durak olan Avcılardan aktarma yaparak Beylikdüzü Tüyap durağında inerek bu fuara ulaşabilirsiniz.

Bu yıl düzenlenen kitap fuarında Türk Sinemasının 100. yılı olması sebebiyle asıl temanın sinema olacağı kulaktan kulağa duyulmaktadır.  Yaklaşık 50 etkinlikle birlikte Atilla Dorsay’ın yazarlığı ve yaşamı üzerine söyleşilere şahit olabilirsiniz.

33. İstanbul Kitap Fuarı Başlıyor !

Fuarla ilgili bilmeniz gereken bilgiler arasında Haftaiçi 10:00-19:00 Haftasonu ise 10:00-20:00 saatleri aralığında açık olmasıdır. Aynı zamanda fuar ücreti ise 5 TL olarak verilmektedir. Öğrenci, öğretmen, emekli ve engelliler için girişin ücretsiz olduğunu belirtmeden yapamayacağım.

Aynı zamanda servislerden yararlanmak istiyorsanız.  Saat 09-15 arasında yarım saatte bir Barkırköy Deniz Otobüsleri İskelesinden servis kalkacaktır. Dönüşler ise 14-19 saatleri arasında her saatte bir olarak düzenlenecektir. Bir diğer servis lokasyonu ise Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (Fındıklı) olacaktır. Saat 10-13 arasında gelişler ve saat 16:00 ‘da ise dönüşler gerçekleşecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here