Pek çok kadın hayatının bir döneminde saç rengini değiştirir veya bunu aklından geçirir. Çoğu kadın yeni saç rengine cesaret eder ve saçlarını boyar ya da kendini emin ellere emanet ederek boyatır ancak bazıları için yakışacak mı, yakışmayacak mı diye hayal ettiği saç rengine bir türlü kavuşamaz. Böyle durumlarda geçici saç boyaları kurtarıcı olabilir. Geçici saç boyaları pek çok formda bulunabilir ancak bunların en eğlencelisi saç tebeşiri olmalı.

Geçici Saç Boyası

Geçici saç boyalarını 3 ana başlıkta değerlendirmek mümkün. Spreyler, boyalar ve bu yazımızın asıl konusu olan tebeşirler. Geçici saç boyaları, kalıcı saç boyaları gibi uygulanıyor, birkaç yıkama sonrasında saçtan akıyor. Saçı boyayan saç spreyleri ise saç spreyi gibi uygulanıyor ve ilk yıkamaya kadar saçta kalıyor. Saç tebeşiri ise saç tutamlarını tek tek boyamaya yarıyor ve bu da tıpkı boyalı saç spreyleri gibi ilk yıkamadan sonra saçtan akıyor.

Geçici saç boyalarından da kısaca bahsettikten sonra yazımızın asıl konusu olan saç tebeşirlerini biraz daha yakından inceleyelim. Saç tebeşiri tekli ya da bir kutu içerisinde pek çok rengi içerecek şekilde satılır. Özellikle tutam boyama konusunda çok başarılı bir tercih olabileceğini söyleyebiliriz.

Peki saç tebeşiri nasıl uygulanır? İşte size 5 adımda saç tebeşiri uygulamanın rehberi!

1.Saçlarınız temiz olsun.

Her saç işlemi gibi saç tebeşiri de homojen bir dağılım ve güzel bir duruş için temiz saç ister.

2.Uygulamak istediğiniz saç tutamını ayırın ve ıslatın.

3.Saç tutamını güzelce tarayın.

Tebeşir uygularken dalgalanma olmaması için saçlarınızın pürüzsüz olması bu noktada önemlidir.

4.Saç tebeşirini saç tutamınıza uygulamaya başlayın.

Tebeşiri yukarıdan aşağıya doğru yavaşça ve bastırarak uygulayın.

5.İstediğiniz kadar tutam boyadıktan sonra saçlarınızı kurutma makinesiyle kurutun.

Saçlarınızı sadece kurumaya da bırakabilirsiniz ancak kurutma makinesi renklerin net bir şekilde ortaya çıkması için daha doğru bir yöntem olacaktır. Eğer pek çok tutama uygulama gibi bir niyetiniz varsa her tutamdan sonra kurutma makinesi açmak yerine tüm tutamları bitirdikten sonra kurutma makinesi kullanabilirsiniz.

Saç tebeşiri nerede satılır?

Saç tebeşiri artık çok yaygın bir satış ağına sahip. Pek çok kozmetik markette teklilerini bulursunuz ancak daha renkli, daha kalabalık bir set arıyorsanız internette biraz araştırma yapabilirsiniz. Özellikle yurtdışından getirme imkanınız varsa orada saç tebeşirlerinin çok daha farklı ve çeşitli renklerde olduğunu söyleyebiliriz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here