Dedikodu kadınların en büyük ortak noktasıdır. Gencinden yaşlısına neredeyse her kadın dedikodu yapmaktan haz alır, dedikodu yaparken iyice iyice derine iner sanki ağzına bir parmak bal sürülmüşçesine. Dedikodu böyle bir şeydir işte, bağımlılık yapar.

7 maddeyle dedikodu sanati 04

Sadece dedikoduyu sevmek değildir biz kadınları birleştiren. Aynı zamanda dedikodu yaparken hepimizin diline dolanan, ya da zihnimizdeki düşüncelere karışan bazı detaylardır. Peki bu detaylar neler mi diyorsunuz? Her gün 1 seans dedikodu yapmadan yapmadan uyuyamayanlardansanız bu detaylar size çok tanıdık gelecek!

7.Gelsin, yüzüne de söylerim.

7 maddeyle dedikodu sanati 01

Evet, bazılarımız bu konuda cesuruz. Dedikodu esnasında söylediklerimizi, dedikodusunu yaptığımız kişiye de söyleme konusunda bir mahsur görmüyoruz ama yine de bu cesareti gösteremeyecekler bile dedikodunun bu detayını diline dolamış durumda.

6.Ee sende ne var ne yok, anlat bakalım.

7 maddeyle dedikodu sanati 02

Eğer dedikodu varsa bir ortamda herkes bildiği malzemeleri ortaya dökmek zorundadır. Kimse öyle sessiz kalıp dinleyemez ya da sadece yorum yaparak bu işin içinden kurtulamaz. Herkes ne biliyorsa, herkes dedikodu hakkında nasıl malzemelere sahipse çıkartacak arkadaş!

5.Bunda ne var ki, biz olan şeyleri konuşuyoruz.

7 maddeyle dedikodu sanati 06

Tabi ki olan şeyleri konuşuyoruz! Olmayan şeyleri anlatıp bundan zevk alacak değiliz herhalde. Dolayısıyla da dedikodunun kötü bir şey olmadığını söylüyoruz.

4.Bilmiyorum ki canım, ben de başkasından duydum!

7 maddeyle dedikodu sanati 09

O başkasının adı da asla söylenmez bu arada. Buradaki amaç olayın ve dedikoduyu başlatan kişi olma ağırlığının kendinden çıkmasıdır. Böylece dedikodu konusu olan kişi durumdan haberdar olsa bile sıyrılmak inanılmaz derecede kolay olacaktır. Deneyimli dedikoduseverlerin bir numaralı dedikodu detaylarından biridir bu da.

3.Aslında şaşırmamak lazım, baştan belliydi.

7 maddeyle dedikodu sanati 07

Olayı baştan dinlemek ve baştan itibaren bildiklerini paylaşmak isteyen dedikoduseverlerin en büyük numarasıdır bu cümle. Bu cümle sayesinde olaylar en baştan itibaren konuşulacak, bütün kurtlar dökülecek, hem de bilinmeyen hiçbir detay kalmayacaktır.

2.Aaa, ben de duydum ama bir şey demek istemedim emin olmadan.

7 maddeyle dedikodu sanati 10

İşte bu sözü duyduğunuz an anlayın ki karşınızdaki kişi dedikodu için yanıp tutuşuyor. Sadece sizden bir adım bekliyormuş ve siz bu adımı yöneltince o sökülmeye başlayacak. Gerek sizden aldıkları, gerek kendi bildikleriyle ortaya mükemmel bir harman çıkarıp seansın tadına tat katacak.

1.Aman boşver, dedikodu yapmayalım şimdi.

7 maddeyle dedikodu sanati 03

Ve her dedikodu seansı işte bu sözle bitirilir. Bu bir kuraldır ve sonrasında muhtemelen başka bir konuya geçilecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here