Şaka maka 90lı yılların üzerinden 20 sene geçti. Pek çoğumuzun çocukluğu, gençliği olan bu dönem artık yavaş yavaş nostalji oluyor. Ancak 90lı yıllar ve etkileri hala bizimle, yaşamaya devam ediyor. Bugün de sizler için 90lı yılların genç kız modasının en önemli öğelerini derledik. Her birinizin yüzünde buruk bir gülümsemeye neden olacak bu nesnelerden en az bir tanesine zamanında sahip olduğunuza eminiz.

11.Ayak Yüzüğü

Tamam fena bir moda değildi ama hem rahatsızdı hem de bazen itici görünüyordu kabul edelim.

10.Renkli Minik Kelebek Tokalar

Kelebek toka deyimi işte tam olarak bu tokalardan çıkmıştır. Hatırlar mısınız bilmem annelerimiz kafamızı bu kelebek tokalar sayesinde 10 şeritli otobana çevirirdi.

9.Plastik Yüzükler

8.Yüz İçin Elmas Şeklinde Stickerlar

7.Best Friends Kolyesi

İki iyi kız arkadaş arasındaki bölünmez bütünlüğün temsiliydi bu kolye. Neredeyse her genç kız takardı kankasıyla beraber bundan. İlk kaybeden kankasından saklamak için ne yapacağını şaşırırdı. Harbiden, ne oldu bunlar?

6.Yin Yang Temalı Takılar ve Her Şey

5.Tasma Kolye

Gerçi kolye demek de yanlış olur, çünkü resmen Muslera gibi her yerdeydi. Halhal mı istersin yoksa bileklik mi? Her yere, her şeye uyan bu takı zaman içerisinde eriyip bitmiş olabilir, ancak popülaritesi çok uzun sürdü.

4.Ruh Haline ve Isıya Göre Renk Değiştiren Yüzükler

Çok uğraştık ama değişmiyordu, ne yapalım… Gerçi bazen “Değişti geçen gün, valla gördüm.” diyen arkadaşlarımız çıkıyordu ama olsun seneler sonra itiraf edelim, DEĞİŞMİYORDU RENGİ FALAN.

3.İstediğimiz Zaman Yiyebildiğimiz Bileklikler ve Kolyeler

Şekerden yapılan bu kolyeler biraz terlememizde boynumuzu, bileğimizi yapış yapış yapardı.

2.Boncuklu Taçlar ve Takılar

1.Ruj Şeklinde Şeker

O zamanlar havalı olmak bir şeker almak kadar kolaydı işte.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here