Küllü kumral saç oldukça popüler bir saç rengi. Beyaz ve buğday tenli kadınların çoğu zaman sahip olduğu bu saç rengi son yılların en favori saç renklerinden. Saç rengi seçerken en çok emin olunabilen bir renk. Hemen hemen herkese yakışabilen bu saç rengini balyaj ile farklı bir hale getirebilirsiniz. Balyajın sıklığı ile farklı saçla elde edebilirsiniz. Açık küllü kumral üzerine altın sarısı balyaj ile de klasik ve şık bir saç elde edebilirsiniz.

Açık küllü kumral üzerine altın sarısı balyaj

Bu saç rengini boyatacak kadınlara ilk tavsiyemiz saçlarınız sağlıklı olması. Yani saçlarınız bakımlı olmalı ve bu saç rengini uyguladıktan sonra saçlarınızı iyi koruyor olmalısınız. Çünkü açma işlemi gören saç zamanla yıpranmaya ve tellerin incelmesine daha müsaittir. Saçlarınıza gereken özeni gösterecekseniz bu rengi tercih etmelisiniz.

Açık küllü kumral saça balyaj atarken altın sarısını kullanacaksanız bunu seyrek ve hissettirmeden yapabilirsiniz. Yani doreliği çok az kullanabilirsiniz.

açık küllü kumral üzerine altın sarısı balyaj

Altın sarısı saç rengi tek başına değil bir kaç ton farkla da kullanılabilir. Yani ombrede hem küllü sarılar hem altın sarısı yer alabilir. Bu esmer kadınlar için iyi bir seçenektir.

açık küllü kumral üzerine altın sarısı balyaj

Açık küllü kumral üzerine altın sarısı balyaj geçişler halinde kullanılabilir. Bu rengi kullanırken akmayacak ve sağlıklı bir boya seçmelisiniz.

açık küllü kumral üzerine altın sarısı balyaj

Yine kumral üzerine sarı balyaj tercih edecekler kısa saç için çok uygun olan bu formu kullanabilir. Görselde ki saçta ortalama olarak 5-6 ton saç rengi bulunmakta.

açık küllü kumral üzerine altın sarısı balyaj

Açık tonlarda altın sarısını uygulayabilir saç bitimine açık sarılar ekleyebilirsiniz.

açık küllü kumral üzerine altın sarısı balyaj

Ton olarak birbirine yakın renkleri ve geçişleri tercih edebilirsiniz. Bu saçınıza daha doğal bir görünüm kazandıracaktır.

Balyaj sıklığını saç boyuna ve ten renginize göre ayarlayabilirsiniz. Burada önemli olan saçınızın sağlıklı olması ve bu rengin tonlarının size yakışıyor olmasıdır.

açık küllü kumral üzerine altın sarısı balyaj

Altın sarısını uygularken kumral rengin farklı tonlarını tercih edebilirsiniz.

Altın sarısı balyaj için oldukça ideal bir örnek. Sağlıklı bir saç ile bu renk oldukça şık durabilmektedir.

Altın sarısını saçın orta kısımlarına uygulayabilir kalan kısmı açık sarı ile tamamlayabilirsiniz.

Bu saç rengi saça ayrı bir ışıltı katacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here