Açık bir tene sahipseniz bazen nasıl makyaj yapmanız gerektiğini bilemezsiniz. Ne sürseniz fazla gelir bazı durumlarda, bazense ne sürseniz makyajsız gibi görünürsünüz. Açık ten, bu nedenle makyajda biraz daha dikkat edilmesi gereken bir ten.

acik tenliler icin makyaj onerileri 07

Gözler

Uzatılmış, ince eyelinerlar sizin için ideal. Aynı zamanda far kullanmak istiyorsanız çok koyuya kaçmamanızı öneririm.

Eyes Closed.

Koyu siyah maskaradan başka bir maskara rengine yanaşmayın derim. Açık teninizi vurgulamanın en güzel yolu simsiyah bir maskaradan geçiyor.

Yanaklar

Allık sizler için çok ama çok önemli bir adım. Özellikle şeftali tonlu allıklar sizde mükemmel duracaktır. Fazla abartmamak kaydıyla allık makyajdaki vazgeçilmeziniz olmalıdır.

acik tenliler icin makyaj onerileri 01

Dudaklar

Farda olduğu gibi bunda da koyu renklerden kaçınmalısınız. Açık pembe ya da şeftali renkleri dudak makyajında da sizler için ideal.

acik tenliler icin makyaj onerileri 05

Ten

Ten makyajınızda en ufak kusurlar bile hemen göze batacağından dolayı kapatıcı özelliği yüksek ama hafif yapılı ürünler kullanmanızı öneririm. Özellikle göz altlarında morluk sorunları çekenlerin iyi bir kapatıcıya başvurması gerekiyor. Çünkü sizde herkesten daha fazla belli olacaktır.

acik tenliler icin makyaj onerileri 04

Saçlar

Açık renklerden uzak durmanızı öneririm. Özellike sarı saç sizi ölü gibi gösterecektir. Bunun yerine koyu renklere yönelmelisiniz. Eğer kızıla cesaretiniz varsa bunu kesinlikle değerlendirmelisiniz. Çünkü kızılın en yakıştığı kişiler beyaz tenli kişilerdir. Bunun yanında siyah ve koyu kumral renkleri de teninizle mükemmel bir uyum sağlayacaktır.

acik tenliler icin makyaj onerileri 06

Sizin makyajda vazgeçemedikleriniz neler?

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here