Makyaj yapmak çoğu kadının gün içi ritüellerinin ayrılmaz parçası. Hal böyle olunca çok önemli bir hal alıyor. Bazı kadınların parmaklarıyla makyaj malzemeleri adeta bir sanata dönüşüyor. Peki ya siz hala bir şeyleri yanlış mı yaptığınızı düşünüyorsunuz?

adim adim kusursuz makyaj yapimi 05

Makyaj yapmak öyle bodoslama girişeceğiniz bir iş değil. Üstelik rastgele girişirseniz malzemelere kendiniz de çok vakit kaybedersiniz. Bugün sizler için makyaj yaparken izlememiz gereken sıradan bahsedeyim dedim.

Temizle ve Nemlendir

Makyaja başlamadan önce her zaman yapmamız gerektiği gibi yüzümüzü ilk olarak temizliyor, ardından da güzelce nemlendiriyoruz. Baz kullanacaksınız (göz bazı dahil) bu aşamada teni makyaja hazırlamak için yapılması gereken her şeyi yapıyoruz.

adim adim kusursuz makyaj yapimi 03

Göz Makyajı

Evet, ben de çok uzunca bir süre göz makyajını ten makyajından sonraya atmıştım. Ama sonradan bunun çok yanlış bir şey olduğunu gördüm. Kaşlarımı doldururken, göz makyajımı yaparken dökülen far tozları, bulaşan rimeller ten makyajımı da mahvediyordu. Ama ten makyajını göz makyajından sonraya bırakmak işimi cidden çok kolaylaştırdı.

adim adim kusursuz makyaj yapimi 02

Ten Makyajı

Artık kapatıcınızı, fondöteninizi,allığınızı uygulama vakti. Eğer yüzde kapatılacak belirli noktalar varsa bunları kapatmayı fondötenden sonrasına bırakın. Böylece fondötenin kapatamadığı yerlere uygulama yapacaksınız sadece.

adim adim kusursuz makyaj yapimi 01

Pudralama

Artık makyajımızı sabitleme vakti. Pudra hem makyajınızı sabitler hem de yanlışlıkla fazladan uyguladığınız allığın fazlalığını alır, parlamanızı önler.

adim adim kusursuz makyaj yapimi 08

Dudaklar

Dudaklarınızı bence en son boyamalısınız. Bana göre bir makyajda en canlı görünmesi gereken yer dudaklar!

adim adim kusursuz makyaj yapimi 04

Makyaj esnasında dikkat etmeniz gereken noktalar ise;

-Krem ürünleri toz ürünlerden önce kullanın.

-Baz/nemlendiricinizin 5 dakika emilmesini bekleyin.

adim adim kusursuz makyaj yapimi 07

Sizin makyajda kullandığınız yöntemler neler? Bizimle paylaşın! Sevgiler… 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here