Kemal Sunal, gerek insanlığıyla gerek oyunculuğuyla Türk sinemasının sahip olduğu en değerli oyunculardan biridir. Oynadığı filmler sayesinde insanların aklına öyle kazınmıştır ki bu dünyadan göç edeli yıllar olmasına rağmen filmleri hala merakla izlenmekte olup, hala popüler filmlere meydan okurcasına kanallarda en çok gösterilen filmlerin baş rolüdür.

Öyle bizden biriydi ki ölümünde birçok filmde rol arkadaşı olan Ayşen Gruda “Her evden bir cenaze çıktı.” demiştir.

Muhtemelen kendisi aşağıda vereceğimiz filmlerden daha çok filmde oynadı ve daha çok karaktere can verdi. Ama biz sizler için en unutulmaz Kemal Sunal karakterlerini derledik. Dikkat, bu yazıdan sonra canınız hemen bir Kemal Sunal filmi çekebilir, şimdiden uyaralım!

14.İnek Şaban

Muhtemelen Kemal Sunal’ın en bilinen ve en sevilen rolüdür İnek Şaban rolü. Hababam Sınıfı film serisinde karşımıza çıkan ve çıkmaya devam eden bu karakter saflığı ve komikliğiyle gönlümüze girmeyi başarmıştır.

akillara kazinan 14 kemal sunal karakteri 07

 

13.Tosun Paşa

Tellioğlu ve Seferoğlu ailelerinin Yeşil Vadi için kavgaları sürerken Tellioğlu ailesinin uşağı Şaban, Tosun Paşa yapılıyor. Yeşil Vadi kavgasını sonlandırmak ve evin kızını almak için Tosun Paşa olan Şaban, ne yazık ki bu görevi pek başarıyla gerçekleştiremiyor.

akillara kazinan 14 kemal sunal karakteri 04

12.Salako

Saflığı nedeniyle sevdiği kızın kendini kullanmasına izin veren ve onu kaçıran Salako, olayların farkına vardıktan sonra köyün eşkıyası ve herkesin korktuğu birisi olur.

akillara kazinan 14 kemal sunal karakteri 02

11.Kibar Feyzo

Meşhur ‘agaya beleş’ olan ama diğerlerine paralı olan ahşap tuvalet işte Kibar Feyzo filmindeydi. Feyzo, yani Kemal Sunal bu filmde askerliğini bitirdikten sonra sevdiği kızı almak isteyen bir delikanlıdır. Fakat ne yazık ki kızın babasının istediği başlık parası Feyzo’nun boyunu aşmakta ve onu daha fazla para kazanmak için büyük şehre yönlendirmektedir.

akillara kazinan 14 kemal sunal karakteri 11

10.Saffet

Salak Milyoner filminde karşımıza çıkan Saffet karakteri de Kemal Sunal’ın diğer hayat verdiği roller gibi saf kalpli ve fazlasıyla güleryüzlü bir adamdır. Diğer 3 kardeşiyle beraber İstanbul’da define arayan Saffet, kardeşlerin en safıdır.

akillara kazinan 14 kemal sunal karakteri 16

 

9.Niyazi

Niyazi karakterini Atla Gel Şaban filminde gördük. Bu filmin adı size bir şeyler hatırlatmadıysa Şiki Şiki Baba şarkısını ve dolmuş sahnesini kesin hatırlarsınız. Niyazi, bu filmde tesadüfen altılıyı tutturuyor ve bu yeteneğiyle kötü adamlar tarafından fark ediliyor. Sonrası ise tamamen eğlence.

akillara kazinan 14 kemal sunal karakteri 05

8. Abdi

Yanında çalıştığı zengin adamın yeğeniyle evlenen Abdi, ne yazık ki kızın gözlünü kazanmayı başaramaz. Dahası koca adamken karısı ondan kurtulmak isteyince ilk okula gönderilir. Az biraz hatırlamışsınızdır diye düşünüyorum, ancak ismi aklınıza gelmediyse: Şaşkın Damat.

akillara kazinan 14 kemal sunal karakteri 10

7. Hanzo

Kemal Sunal’ın adeta bir Tarzan olduğu bu filmi eminim ki hatırlayacaksınız. Doğduğundan beri ormanda yaşayan, sonra doktorlarca hastaneye getirilen Hanzo, kendisiyle ilgilenen doktora aşık olunca işler değişiyor.

akillara kazinan 14 kemal sunal karakteri 13

6.Şaban

Kemal Sunal’ın Şener Şen’le harikalar yarattığı Süt Kardeşler filmini hatırlamamak mümkün mü? Aile karışmasın diye herkes birbirinin yerine geçmiş, ama gerçek en sonunda ortaya çıkmıştı. Türk sinemasının bir numaralı korku unsuru Gulyabani de bu filme aittir.

akillara kazinan 14 kemal sunal karakteri 03

5.Zühtü

Meraklı Köfteci filminde Kemal Sunal’ı seyyar bir köfteci rolünde görmekteyiz. Oldukça meraklı bir köfteci olan Zühtü bir kıza yardımcı olmak isterken ne olduğunu anlayamadan kendini onunla evli bulur ve olaylar gelişir.

akillara kazinan 14 kemal sunal karakteri 01

4. Seyit

Kemal Sunal’ın yer aldığı en iyi yapımlardan biridir Kapıcılar Kralı. Onu bu rolde hem ortalığı karıştıran hem de apartmanı bir arada tutan kişi olarak görebilirsiniz. Muhtemelen şu anda hala bıkmadan izlenen Kemal Sunal filmlerinin başında gelmektedir.

akillara kazinan 14 kemal sunal karakteri 14

3. Abdi

Kemal Sunal kapıcılar kralı olur da Çöpçüler Kralı olmaz mı? Her şey Abdi isimli bir çöpçünün amirinin aşık olduğu kıza açık olmasıyla başlıyor aslında. Sonrası ise tam bir macera.

akillara kazinan 14 kemal sunal karakteri 06

2. İbrahim Zübükzade

Kemal Sunal Zübük filminde mesleğinden ihraç edilen, sözünde durmayan bir milletvekilini canlandırmıştır. Film aynı zamanda toplumsal mesajlarla doludur.

akillara kazinan 14 kemal sunal karakteri 12

1.Şabaniye

Bir kan davası korkusuyla kadın kılığına giren ve Şabaniye olan Kemal Sunal’ın kadınken ne kadar cilveli, güzel ve alımlı olabileceğini göstermiştir bize bu film. Belki yüzlerce kez izledik ama hala yüzlerce kez izleyebilecek kadar sevmekteyiz kendisini.

akillara kazinan 14 kemal sunal karakteri 15

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here