Botoks yaşlanma belirtileri gösteren bir yüzü gençleştirmek, yüzün erken yaşlarda kırışmasına engel olmak için aşırı mimik kullanımını azaltmaya yarayan enjeksiyon tedavisi yöntemidir. Botulinum toksin enjeksiyonu yani botoks cerrahi olmayan yüz gençleştirme operasyonudur. Birkaç dakika içinde uygulanabilen, vücuda herhangi bir zararı olmayan, etkisini bir – iki gün içinde gösteren en çok talep edilen ve tüm dünyada en sık uygulanan estetik türüdür.

Botoks
Yüzdeki mimik oluşumuna sağlayan kaslara minimal düzeylerde uygulanarak ciltte deformasyona neden olacak kadar hareket etmemesi sağlanır. Ortalama dört ile altı ay arasında yüzdeki aşırı mimik kullanımını engelleyerek cildin gergin durmasını ve daha uzun süre kırışmadan genç kalmasını sağlar.
Botoks enjeksiyonu sadece estetik cerrahide değil, bunun dışındaki birçok hastalığın tedavisinde de kullanılan güvenilirliği ispatlanmış bir uygulamadır. Hem yüzde hem de boyun bölgesinde kullanılarak özellikle göz çevresi, kaş arası ve alın çizgilerini başarıyla ortadan kaldırılabiliyor.

Botoks
Yaklaşık 72 saat içinde etkisini gösteren enjeksiyonla kırışıklar büyük oranda giderilebiliyor, etkisi ise 3 ile 4 ay boyunca devam ediyor. Kırışıklıklar tekrar ortaya çıkmaya başladığında işlemin de tekrarlanması gerekiyor.
Botoks uygulaması yüz gençleştirmede kullanılan diğer operasyonlara kıyasla daha hızlı, daha zahmetsiz bir işlemdir. Operasyon sonrası iyileşme süreci olmayan, ağrısız ve sızısız bir tedavi işlemidir.
Eğer alanında uzman cerrahlar tarafından uygulanırsa yüzde sanıldığı gibi donuk bir ifadeye yol açmamaktadır. Donuk ifadeli botoks uygulamaları alanında uzman olmayan kişiler tarafından uygulanmış kötü örneklerdir.
Yine sanıldığı gibi yüzdeki mimikleri dondurmaz, sadece kırışıklığa neden olacak kadar aşırı kullanımını engeller. Günümüzde birçok dünyaca ünlü aktris gençliklerini botoks enjeksiyonları ile koruyorlar. Dev ekranlardan yansıyan görüntülerinde botoks enjeksyonunun izine rastlamak pek mümkün olmuyor.
Plastik cerrahinin mucizevi tedavilerinden olan botoks enjeksiyonu kullanımı her yıl daha da artan başarısı ispatlanmış bir uygulamadır. Siz de yüzünüzde oluşan yaşlılık belirtilerinden bu yöntemle kurtulabilir ya da erkenden önlemini alarak yüzünüzü kırışmasını geciktirebilirsiniz.
Güzel olmak ve güzel kalmak sanat işidir.
Sevilerimle…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here