Gerçek bir ayrılık çok zor bir süreçtir… İçinde üzgünlük, pişmanlık gibi hisler barındırması normaldir çünkü hayatınızda değer verdiğiniz, sevdiğiniz, önemsediğiniz birini kaybedersiniz. Bu sizin kararınız olsa bile, artık sevmeyen, gitmek isteyen taraf siz olsanız bile, yaşanmışlıklardan duyacağınız acı içinize oturuverir. Hiç sevmeseniz de bir yakınınızı kaybetmişsiniz gibi acı verir; bir daha hayatınızda olmayacak. Bu zor sürecine iyi tarafından yaklaşmayı deneyin çünkü bu süreçte aşka dair birçok şey öğreneceksiniz. Bu da gelecekteki ilişkinize yarayacak ve belki de daha sağlıklı adımlar atmanız konusunda size yardımcı olacak. Bir ilişki biterken, bir kitabı okuyup bitirmiş gibi ondan çıkaracağınız dersler olmalıdır. Belki de çıkarılacak en önemli derslerden biri ilişkide herkesin kendine ait düşüncelerinin olması olacaktır. Genellikle kadınların çok yaptığı bir hata da bu oluyor… Yani karşı tarafın beğenileri ve isteklerine göre hareket etmek. Ama şunu unutmayın ki, kimse kimseyi bir şey için zorlayamaz.Dilerseniz daha başka öğreneceğiniz ve ancak ayrıldıktan sonra anlayabileceğiniz şeyler listemize şöyle bir giriş yapalım,

1.Bazı Şeyler Sadece Yaşanır, Gelecek Vadetmesi Gerekmez;

indir

Bazı ilişkiler, bazı arkadaşlıklar bir sona doğru gitmez. Aslında bu tarz ilişkiler kendisini baştan belli eder de, o minicik umut bile mutluluk verir insana.. Siz ciddi ve gerçek bir ayrılık sonrasında, bazı şeylerin sadece tecrübe adına yaşandığını, aslında hayatınızdaki ana faktörün o ilişki olmadığını anlarsınız. Bunu fark edince de acınız, sadece yaşandığı için bile mutluluk veren bir hikayeye dönüşür.

2.Bir Kişiyi Asla Değiştiremeyeceğinizi Anlarsınız;

769163__lonely-girl_p

Bunu öğrenmek çok zamanınızı alabilir çünkü oldukça zor bir ders… Bir kişiyi asla değiştiremezsiniz. O kişiyi partner olarak seçerken her şeyiyle seçtiniz. İnsanların karakteristik özellikleri ve dış görünümündeki bazı şeyler değişmez. Buna kabul vererek hareket etmenizde ve boşuna çabalamamanızda fayda var. Karşı tarafın duyguları ve değerleri doğrultusunda ortak bir noktada buluşulması en doğrusu olacaktır.

3.Tek Taraflı Çabanın İlişkiyi Kurtarmadığını Görürsünüz;

why-become-sad

Burada sadece bir kişi açısından bir kanıya varmak yanlış olurdu. Her iki tarafın gözünden bakınca da aynı şeyi görebiliyoruz; tek taraflı çaba karaya vurmuş bir gemiyi yürütmeye çalışmaktan başka bir sonuç vermiyor.

4.Bir Daha ki Sefere Sezgilerinizi Dinlemeniz Gerektiğini Anlarsınız;

fotograf

İlişkilerde iki tarafında karşılıklı çabası gerekiyor. Kimse tek başına çabalamasıyla bir ilişkiyi yürütemez. Bu konuda iki tarafında özveriyle çalışması, ve elinden gelen tüm çabayı ilişkisine göstermesi lazım.

5.Mutlu Bitmeyen Sonlarla Yüzleşmeyi Öğreneceksiniz;

huzunlu-yalniz-kadin

Onunla güzel anılar biriktirdiniz, hayatınızın aşkını yaşadığınıza inandınız, hiç bitmeyecek sandınız ama bitti. Mutlu bitmeyen sonlarla yüzleşmeyi işte bu şekilde öğreneceksiniz.  Her aşk evlilikle bitmez, gerçek kişi geldiğinde öncekileri siler süpürür diye düşünmeye başlarsanız, acıyı daha kolay da atlatabiliyorsunuz. Kendinizi ve büyük mutluluklarınızı, kalbinizin diğer yarısı olacak ve sizi nikah masasına oturmaya ikna edecek olan o özel kişiye saklayın.:)

6.Dizilerde Filmlerde Sık Sık Duyduğunuz “Bazen Aşk Yetmez” Sözcüğünün Anlamını Fark Edersiniz;

7eVACOv

Bazı durumlarda aşkın yetmediğini ve bu yüzden arkaya bile dönüp bakmadan gitmek gerektiğini öğrenirsiniz. Önceden anlam veremediğiniz, haklılığını sorguladığınız “bazen sadece sevmek yetmez.” cümlesinin anlamı tokat gibi çarpar suratınıza ama bunun için mutlu olmalısınız çünkü yeni bir aşkta daha güçlü olacaksınız.

7.Ve Sonunda Gerçek Bir Ayrılığın Ağırlığını Taşımayı Öğrenirsiniz;

images (1)

En sonunda ise artık güçlü bir duruşla gerçek bir ayrılığı taşıyabilecek duruma gelirsiniz. Adını anmamayı, arkanıza bakmamayı öğrenirsiniz. Aşklar insana çok şey öğretir ama emin olun, ayrılıklar daha çok şey öğretir. Sevgiyle kalın.:)

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here