Dolgun dudaklar tarihin ilk bilinen zamanlarından beri beğeni kaynağı olmuştur. Güzellik  algısı zaman içerisinde değişikliklere uğrasa da dudaklar üzerindeki güzellik algısı hep aynı kalmıştır. Dolgun, kontürü belirgin, kırmızı dudaklar her daim en beğenilen dudaklar olmuştur.

Dolgun dudaklar bazen Allah vergisi, bazen estetik mucizesi, bazense makyaj hilesi. Biz sizlerle bugün dolgun dudaklara sahip olmanız için uygulamanız gereken makyaj hilelerinden bahsedeceğiz. Bu hileler sayesinde Angelina Jolie’yi dahi kıskandıracak dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz.

Dişlerinizden sonra sıra dudaklarınızda.

Temiz bir diş fırçasını ıslatıp dudaklarınızı fırçalayın. Bu yöntem sayesinde dudaklarınız ölü derilerden arınır ve pürüzsüzleşir. Yuvarlak ve nazik hareketlerle dudaklarınızı fırçaladıktan sonra nemlendirici sürmeyi ihmal etmeyin.

angelina jolieyi kiskandiracak dudak dolgunlastirma hileleri 10

Tarçın mucizesinden faydalanın.

Tarçın, dudaklar üzerinde doğal bir dolgunlaştırıcı etkiye sahiptir. Rujunuzu sürmeden önce tarçın ve zeytinyağını karıştırıp dudaklarınıza masaj yaparak uyguladığınızda farkı görebilirsiniz. Aynı zamanda tarçın yağını da dudaklarınıza uyguladığınızda ya da gün içerisinde tazelemek için tarçın yağından birkaç damla lipglossunuzun içine damlattığınızda farkı görebilirsiniz. İlk sürdüğünüzde dudaklarınızın karıncalandığını hissedebilirsiniz, ancak bu geçicidir ve işe yaradığını gösterir.

angelina jolieyi kiskandiracak dudak dolgunlastirma hileleri 02

Dudak kalemiyle çerçeveleyin.

Dudak kalemi dudak kontürünü belirginleştirmek ve rujun kalıcılığını sağlamak için son derece önemli bir malzemedir. Dudak dolgunlaştırma hilelerinde çok sık kullanılır. Dudaklarınızı süreceğiniz rujdan birkaç ton koyu bir dudak kalemiyle çerçeveleyip rujunuzu sonra sürdüğünüzde aradaki farkı görebilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken şey, dudak kaleminizi çok da koyu tercih etmemeniz. Çünkü çok koyu bir kalem tercih ederseniz, demode bir görüntü kaçınılmaz olur.

angelina jolieyi kiskandiracak dudak dolgunlastirma hileleri 06

Marilyn Monroe’nun dudak dolgunlaştıran hilesini uygulayın.

Marilyn Monroe’nun göz alıcı dolgun dudaklarını hatırlarsınız. Bu dudaklarda biraz doğallık vardı elbette ama aslolan şey dudaklarındaki makyaj hileleriydi. Makyözünün kendisinde uyguladığı hilelerden biri ruju sürdükten sonra dudaklarının ortasına açık renkli bir dudak kalemi uygulayıp dağıtmaktı.

angelina jolieyi kiskandiracak dudak dolgunlastirma hileleri 01

Etkiyi biraz daha yoğunlaştırın.

Yukarıda verdiğimiz taktiği biraz daha yoğun bir şekilde kullanmak isterseniz dudaklarınızın birleşme noktasına yani dudak kenarlarınıza koyu renkli bir dudak kalemi uygulayıp, renklerin karışması ve doğal bir görüntü için parmaklarınızla dağıtın.

angelina jolieyi kiskandiracak dudak dolgunlastirma hileleri 08

Parlatıcıdan yarıdm alın.

Ruj sürme işleminizi tamamladıktan sonra dudaklarınızın tam ortasına parlatıcı uygulayın. Ya da şampanya rengi ışıltılı bir far sürüp parmaklarınızla dağıtabilirsiniz.

angelina jolieyi kiskandiracak dudak dolgunlastirma hileleri 04

Aydınlatın.

Aydınlatıcı da dudakları dolgunlaştırmak için önemli hilelerden biridir. Dudaklarınızın üst kısmına aydınlatıcı uyguladığınızda dudaklarınız çok daha dolgun görünecektir. Üst dudağınızın hattına ince bir şekilde aydınlatıı geçin. Aydınlatıcı uygulamasını özellikle V girintisinde yoğunlaştırın.

angelina jolieyi kiskandiracak dudak dolgunlastirma hileleri 03

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here