Kadınların nefret ettiği şeylerin başındadır muhtemelen sütyenler. Hangimiz eve gelir gelmez çıkarıp atmadık ki? Hangimiz evde olduğumuz bir günde sütyen ihtiyacı duydu ki? Hangimiz küçükken takmak için bu kadar özendiğimiz bir şeyin bu kadar rahatsız edici olduğunu tahmin edebildi ki? Peki hiç düşündük mü biz bu sütyenlerimizden neden bu kadar rahatsızız diye? Belki de sorun doğru sütyen konusunda başarısızlığa uğramamızdır.

Şimdi sizi sütyen seçimi konusunda yaptığınız yanlışlarla tanıştıracağız. Bundan sonrasında sütyenlerinizden asla nefret etmeyeceksiniz!

5.Bedeninizi bilmiyorsunuz!

Üzgünüm hanımlar, birçoğunuz sütyen bedeninizi bilmiyorsunuz. Aslında bu biraz da ülkemizdeki satış politikasından kaynaklı. Pek çok markada sadece B beden bulunur. 75B, 80B, 85B diye devam eder bu bedenler. Ancak B bedeni, her ne kadar numaralarla birlikte genişletilse de, herkes için yeterli olmamaktadır.

Bu nedenle size en büyük önerim A, B, C, D kuplarını satan iç çamaşırı mağazalarıyla tanışmanız. Böylece hem sırtınızın genişliğine, hem de göğüslerinizin büyüklüğüne uygun doğru sütyeni bulabilirsiniz.

4.Hep aynı tip sütyen giyme konusunda çok ısrarcısınız!

Eğer rahatsanız ne âla, ama rahat değilseniz neden kendinize bu eziyeti yapıyorsunuz ki? Evet balkonet sütyen modelini çok seviyor olabilirsiniz ama belki de diğer çeşitlerle daha çok rahat edeceksiniz. Neden şans vermiyorsunuz?

3.Özel günlerinize dikkat etmiyorsunuz!

Regl öncesinde göğüslerimiz şişer ve birçoğumuzun tecrübe ettiği üzere bu şişkinlik kalıcı değildir. Adet olduğumuz ilk günde göğüslerimiz yavaş yavaş inmeye başlar. Bu nedenle sadece bir hafta sürecek bir şişkinlik için sürekli kullanacağınız bir sütyeni çöpe atmaya değmez. Demek istediğim sütyen alışverişine çıkarken regl öncesi dönemi atlamaya çalışın.

2.Sütyen denemiyorsunuz!

Eğri oturup doğru konuşalım, çoğumuz sütyen denemekten hiç hoşlanmıyoruz. Halbuki külot gibi hijyenik sebeplere takılı kalmanıza hiç gerek yok, çünkü bluz denemekten farksız. Ve deneyerek almadığınız sürece sütyeniniz sizin korkulu rüyanız olmaya devam edecek, üzgünüz!

1.Durumu ciddiye almıyorsunuz!

Yapılan doğumlar, atlanan yıllar ne yazık ki göğüslerimizde de çeşitli değişikliklere sebep olur. Genç kızken istediğimiz her sütyen bizim için uygundur ancak sonrasında daha seçici olmamızda fayda var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here