Ayak kokusuyla başı dertte olan binlerce insandan biri misiniz? Arkadaşlarınızla yaptığınız ev toplanmalarından kaçınıyor ayakkabılarınızı çıkartmaktan korkuyor musunuz? Çareyi doğru yerde buldunuz! Sıklıkla yaşanan ayak kokusu problemi kişinin öz güvenini etkilediği gibi sosyal yaşamını da oldukça kısıtlayarak kişiyi mutsuz edebiliyor. Ama artık mutsuzluklarınızdan sıyrılıp öz güven tazelemenizin zamanı geldi. Gümüş çorap mucizesi ayaklarınızdaki kötü kokuları gidererek ayaklarınızı eski sağlığına kavuşturacak.Nasıl mı? Gümüş, dünyanın en önemli anti bakteriyel madenidir. Radyasyona karşı olan, tam 450 tür bakterinin DNA’sını bozarak yok edebilen gümüş, ayaktaki kötü kokuya sebebiyet veren bakterilere karşı da güçlü bir savaş açarak ayaklarınızı eski sağlığına kavuşturuyor. Ayaktaki kokuya asıl sebep olan vücuttaki asidin bakteriler tarafından bir besin olarak kullanılması ve amonyağa dönüşmesidir. İşte bu aşamada ortaya çıkan kötü kokuyu gümüşün anti bakteriyel özelliği ile engellemek mümkün. Buraya bir parantez açmak gerekirse gümüş, ayaktaki kokuyu önlerken kokuya sebebiyet veren bakterilerin varlığını da sonlandırmaktadır.

Ayak Kokusu Gümüş Çorapla Dert Olmaktan Çıkıyor (1)

Peki Gümüş Kokuyu Nasıl Engelliyor?

Ayak Kokusu Gümüş Çorapla Dert Olmaktan Çıkıyor (2)

Şöyle ki, gümüş metali yaydığı gümüş iyonları üzerinde mevcut elektrik yükü ile beraber bakteri ve mikropların hücre zarlarını yırtma işlevi görüyor. Bu bir nevi elektrik çarpması gibi düşünülebilir. Gümüş iyonları bu mikroorganizmaları etkileri altına alıyor DNA ve RNA yapılarının solunumunu engelliyor ve sarmalının açılmasına sağlıyor. Böylece bakteri ve mikropları boğarak imha etmiş oluyor. Unutulmamalıdır ki bakteriler özellikle nemli ortamlarda çoğaldıkları için ayak bakımınızı ihmal etmemeli, çorabınızı ayak temizliğinizden sonra giymelisiniz.

Tüm günün stresini ve yorgunluğunu çeken ayaklarınıza da sıklıkla bakım uygulamalı özellikle kış aylarında, çorabınızı giymeden önce, temiz ayağa nemlendirici sürüp ardından gümüş çorabı giyerek ayak çatlaklarından da diğer tüm ayak problemlerinizden de kurtulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here