Kadınlar olarak genel olarak sıkılgan varlıklar olduğumuzu kabul etmek lazım. Saç boyumuzdan, en sevdiğimiz ayakkabımızdan, genelde yaptığımız makyajımızdan çok çabuk sıkılabiliriz. Çok çabuk sıkıldıklarımıza evimizin dekorasyonu da dahildir. Ancak dekorasyon ne yazık ki bir ayakkabı gibi, ya da bir bluz gibi az paraya değiştirilecek bir şey değil. Bu nedenle az paraya evi dekore etme konusunda biraz bilgilenmek lazım.

Az paraya evinizi yeniden dekore etmek istiyorsanız, basit ama etkili yollarla işe başlamanız lazım. Yeni bir koltuk grubu almak, mobilyalarınızı değiştirmek ya da balkonu içeri aldırmak da elbette dekor konusunda büyük değişiklikler sağlar ancak size pahalıya patlar.

Şık bir fotoğraf köşesi oluşturabilirsiniz.

Genelde evlerimizde sadece birkaç tane çerçeve bulunur. Oysa bir köşeyi ya da bir duvarı komple fotoğraflarımıza ayırmak evimizde ucuz yollu büyük bir değişiklik sağlar.

Boya işi sandığınız kadar zor değil.

Bir evi, bir odayı yenilemenin, tazelemenin en kolay yolu kuşkusuz duvarları yeniden boyamaktır. Ancak siz bunu fazla masraflı, fazla zahmetli bulursanız sadece bir duvarınızı boyayabilir ve tüm evi boyamaktan daha etkili bir adım atabilirsiniz.

Bitkilere yer verin.

Belki bakımı zor olabilir, ancak küçük bir bitki köşesi yapmak, ya da tek bir saksıyı alıp koymak bile evinize çok farklı bir hava katacaktır. Çiçek bakımından anlamadığınızı düşünüp bu maddeyi es geçmek istiyorsanız şayet çiçeklerin rahatlatıcı özelliğiyle henüz tanışmamışsınız demektir.

Kartonpiyerlere yer verin.

Kartonpiyerler de bir evi baştan yaratmanın en etkili noktalarından biri. Basit kartonpiyer dokunuşları sayesinde yıllardır alışkın olduğunuz evinizi çok daha lüks, çok daha gösterişli yapabilirsiniz.

Ayna, en basit çözümdür.

Küçüğü büyüğü, sporu ya da en gösterişlisi hiç fark etmez ayna takıldığı odayı hem derinleştirir hem de güzelleştirir.

Renkli kırlentler son zamanlarda çok moda.

Önceden annelerimizin çokluğundan şikayet ettiği kırlentler artık moda. En renklisinden birkaç tanesini koltuğunuza yerleştirdiğinizde evinizin havasının ne kadar değiştiğine inanamayacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here