Elma sirkesi sadece salatalarda değil, temizlikte de ev hanımlarının sıklıkla kullandığı malzemelerden biri. Aynı zamanda güzellik konusunda da sıklıkla kullanabileceğiniz elma sirkesi saç bakımından cilt bakımına pek çok alanda derdinize deva oluyor.

Parlak Saçlar İçin

Parlak saçlara kavuşmak için bir miktar elma sirkesini soğuk suyla karıştırın ve saçlarınızı son olarak bu suyla durulayın.

Sıkı ve Işıl Işıl Bir Cilt İçin

Vücut ya da el kremine birkaç damla damlatırsanız tüm vücudunuzun parladığına ve sıkılaştığına şahit olabilirsiniz.

Artık Toniğe Para Vermemek İçin

Harika bir tonik istiyorsanız yarıya yarıya suyu ve elma sirkesini karıştırın. Nemlendirici öncesinde cildinizi sıkılaştırmak, sivilce oluşumunu önlemek için bu toniği kullanın.

Kepeklerden Arınmak İçin

Kepeklerden sıkıldıysanız yarıya yarıya su ve elma sirkesini karıştırarak kepek gidericinizi yapabilirsiniz. Son durulama suyu olarak bunu kullanmaya devam ederek kısa süre içerisinde kafa derinizdeki pullanmadan kurtulabilirsiniz.

Harika Bir Detoks Maskesi İçin

Yorulduğunu hissettiğiniz cildiniz için bir detoks maskesi yapmak istiyorsanız kil ve elma sirkesini macun kıvamına gelene kadar karıştırın ardından kuruyana kadar cildinizde bekletin. Cildinizin ne kadar temizlendiğine şaşıracaksınız.

Dezenfekte Olmuş Makyaj Fırçaları İçin

Makyaj fırçalarınızı şampuan/sabun ve suyla yıkıyorsunuzdur elbette ancak bu yönteme güvenemiyor ve daha hijyenik bir sonuç istiyorsanız fırçalarınızı yıkadıktan sonra su-sirke karışımına daldırabilirsiniz.

Güneşten Korkmamak İçin

Beşte 4 su ve beşte 1 elma sirkesiyle karıştırdığınız solüsyona daldırdığınız bir bezle güneş yanıklarının üzerinden geçebilirsiniz. Sirke anti-inflamatuar özelliğe sahip olduğu için güneş yanıklarının daha çabuk iyileşmesini sağlar.

İlgili yazı

En İyi Şampuan Hangisi ve Doğru Şampuan Nasıl Seçilir?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here