Kalıcı makyaj uygulamaları gittikçe yaygınlaşıyor. Kalıcı eyeliner, kalıcı ruj, ipek kirpik gibi uygulamalar özellikle makyaja çok vakit harcamak isteyen yoğun kadınlar için tam bir kurtarıcı oluyor. Kaş kontürü de bu uygulamalar arasında gün geçtikçe daha çok popüler oluyor. Seyrek, zamanında hasar alarak iz barındıran, düşük kaşlar için en azından 2 senelik çözüm olan kaş kontürü birçok kadın tarafından tercih ediliyor.

Kaş kontürü yaptırılacak yer nasıl seçilmeli?

Kaş kontürü gibi kalıcı makyaj operasyonlarının malzemeleri herkes tarafından alınabilir malzemeler. Ancak önemli olan uzman ellerde, steril bir ortamda, kaliteli bir boyayla yapılması. Bu nedenle yaptıracağınız yeri çok iyi araştırmanız şart. Bunun için elinizde internet gibi derya deniz bir kaynak var. Uygulama yapılan kaşları ve sonrasını inceleyin.

Kaş kontürü nasıl yapılır?

Kaşların şekli, kavisi, simetrisi tasarlandıktan sonra kaşlarınız özel bir boyayla boyanıyor. İlk iki gün kaşlara su değdirilmiyor, sadece vazelin sürülüyor. Sonrasında yavaş yavaş boya akıyor ve doğal, tasarlanan görüntüye kavuşuyorsunuz. Kaş kontüründen sonra oluşan aşırı yapay ve koyu görüntü kalıcı değil yani.

Yapılan uygulamadan birkaç gün sonra kaşlarınızda küçük kabuklar oluşuyor. Ardından bu sorun da kalkıyor ve kaş kalemlerinize, farlarınıza uzunca bir süreliğine veda ediyorsunuz.

Kaş kontürü ömür boyu kalıcı mı?

Hayır, değildir. Çünkü dövme boyasıyla yapılmaz, özel bir malzemeyle yapılır. Dövme boyasıyla yapılıyorsa zaten orayı tercih etmemelisiniz. Bu özel malzeme yaklaşık 2 sene kaşlarınızda kalır. Yavaş yavaş akar ancak yine de 2 sene boyunca kaşlarınızı kullanabilirsiniz. 2 sene de kısa bir süre değil, bu da işlem için seçeceğiniz yer konusunda titiz olmanız gerektiğini bir kere daha gösteriyor.

Kaş kontürü acıtır mı?

İşleme başlamadan önce kaşlar tamamen uyuşturulur. Bunu bir diş operasyonu gibi de düşünebilirsiniz. Aslında herhangi bir acı hissetmeyiz ancak o makineden duyulan mekanik ses bize acı hissini yaşatır. Aksi takdirde yapılırken herhangi bir acı hissedilmez.

Kişinin cilt hassaslığına göre işlem sonrasında yaklaşık 1 hafta boyunca ufak sızlamalar hissedilebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here