Boğa burcu ünlüleri listesinde kimler var kimleeer… Oburluğu, sabrı, inatçılığı, dürüstlüğü ve sanatsal konulardaki yetenekleriyle bilinen boğa burcuna mensup ünlülerin kimler olduğunu öğrenince çok şaşıracağınız kesin.

Başarı Dolu Hayatları ile Boğa Burcu Ünlüleri

1-Cem Yılmaz

Cem Yılmaz, her projesiyle ses getirmeyi başarıyor. Komedyen, karikatürist, oyuncu, senarist, yönetmen, yapımcı ve seslendirme sanatçısı olan Yılmaz’ın on parmağında on marifet var desek abes olmaz herhalde.

2-Demet Akalın

Demet Akalın eski manken, yeni pop yıldızı. Gençlik yıllarında annesinin teşvik etmesiyle mankenlik yapmaya başlayan Akalın, sesinin güzelliğine güvenerek şarkıcılığa soyundu. Müzik alanında çok başarılı olduğunu fark edince de mankenliği tamamen bıraktı.

3-Ayhan Işık

Ayhan Işık, boğa burcunun kendisine bahşettiği yetenekleri en iyi şekilde kullanmayı başarmış olan merhum sanatçı. Senarist, ses sanatçısı, yönetmen, yapımcı, oyuncu ve ressam olan Işık, 1951 yılında Yıldız Dergisi ve İstanbul Film’in açtığı artist yarışmasını kazanarak şöhret kapılarını araladı. Oyunculuk yeteneğinin fark edilmesiyle de döneminin en ünlü oyuncularından biri haline geldi. Boğa burcu ünlülerinden olan Ayhan Işık  16 Haziran 1979’da aramızdan ayrıldı.

4-Ece Erken

Ece Erken, güzelliği ve yeteneği sebebiyle ekranların aranan oyuncu ve sunucularından. Sunuculuğa 12 yaşında, Kıbrıs’ta Bayrak Radyo Televizyonunda başlayan Erken, daha sonra pek çok radyoda sunuculuk yaparak başarı basamaklarını hızla tırmandı. Televizyon programlarında sunuculuk yapmaya başlamasının ardından, oyunculuk alanında da deneyimleri oldu. 2012’de Ortadoğu’nun önemli kahve markalarından “Mahmood Coffee”nin reklam yüzü oldu.

5-Müslüm Gürses

Müslüm Gürses yami namı diğer Müslüm Baba. 2013 yılında hayata veda eden ünlü sanatçının eserleri hala sevilerek dinleniyor. Arabesk müziğin usta yorumcularından olan Müslüm Gürses, 15 yaşındayken Adana’da bir aile çay bahçesinde düzenlenen ses yarışmasında birinci seçildi. Ardından gazinoda şarkı söylemeye başlayan Gürses, müzik sektörüne bir daha çıkmamak üzere girmiş oldu. Müzik kariyerinin yanı sıra pek çok filmde de rol aldı. Rahmetli sanatçının şu an bile çok büyük bir hayran kitlesi var.

6-George Clooney

George Clooney de pek çok alanda yetenekli olanlardan. Yapımcı, yönetmen, senaryo yazarı ve oyuncu olan Clooney çok sayıda ödüle sahip. Yakışıklılığıyla tüm kızların beğenisini kazanan ünlü oyuncu en önemli çıkışını 1994’te “Er” dizisiyle yaptı. Şimdilerdeyse imrenilen bir şöhrete sahip.

7-Halit Ergenç

Halit Ergenç, sakin ve magazinden uzakta yaşadığı hayatıyla da takdir edilen ünlü oyuncu. “Zerda”, “Aliye” ve “Binbir Gece” isimli dizilerdeki performanslarıyla şöhreti yakalayan Ergenç, öncesinde başka projelerde de yer almasına rağmen istediği başarıyı elde edememişti. Aliye’de oynadığı dönemde, canlandırdığı kötü karakter sebebiyle nefret odağı olsa da yeteneğiyle büyük beğeni topladı.Muhteşem Yüzyıl dizisinde canlandırdığı “Kanuni Sultan Süleyman” karakteriyle de başarılarını pekiştirdi.

8-David Beckham

David Beckham, futbol serüvenine küçük yaşta başladı. Kariyer hayatı boyuncu pek çok ödüle layık görülen Beckham , 2004 yılında dünyanın yüksek ücretli futbolcusu seçildi. Futbolla ilgili birkaç film çekti. Önemli takımlarda oynamış olan futbolcunun özel hayatı da sürekli mercek altında.

9-Tolga Çevik

Tolga Çevik, sinema, dizi ve tiyatro oyuncusudur. Komik rollerin adamı Tolga Çevik, “Komedi Dükkanı”, “Vizontele”, “Organize İşler” gibi önemli projelerde yer aldı. Ünlü oyuncu, komedyen Cem Yılmaz’ın kardeşi, Özge Yılmaz ile evlidir.

10-Demet Evgar

Demet Evgar, oyunculuğa gençlik yıllarında amatör olarak başladı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunu olan Evgar, tiyatrodan sinemaya geçiş yapanlardan. “Aslı ile Kerem”, “Emret Komutanım”, “Yahşi Batı”, “Beyza’nın Kadınları” gibi projelerle ünlenen oyuncu, 1 Erkek, 1Kadın adlı diziyle asıl çıkışını yaptı.

11-Adele

Adele dünyaca ünlü şarkıcı. Kazandığı 2 Grammy ödülüyle yıldızı parlayan Adele, şarkılarında bir hüzün olduğunu düşünmektedir. Kırmızı Halı’da yürümekten hiç hoşlanmayan Adele, her Kırmızı Halı yürüyüşünde inanılmaz stres yaşıyor.

12-Aslı Enver

Aslı Enver, Londra doğumlu, türk oyuncu. Haliç Üniversitesi’nin Tiyatro Bölümünden mezun olan Enver, Kavak Yelleri dizisinde canlandırdığı Mine karakteriyle şöhrete kavuştu. Hala çeşitli projelerde yer almaya devam eden oyuncu da boğa burcu ünlüleri arasında.

13-Megan Fox

Megan Fox, şöhreti tüm dünyaya yayılmış olan bir oyuncu. Transformers serisindeki başarısıyla ünlenen Fox, tiyatro ve dansla daha çocuk yaşta ilgilenmeye başlamıştı. Ünlü oyuncu FHM dergisi tarafından, “Dünyanın En Seksi Kadını” seçildi.

14-Oğuzhan Koç

Oğuzhan Koç, genç kızların sevgilisi, ünlü şarkıcı ve oyuncu. Küçük yaşta müzikle ilgilenmeye başlayan Koç, 2007’de BKM atölye oyuncularından biri oldu. “Çok Güzel Hareketler Bunlar” adlı projede, oyunculuk ve şarkıcılık alanlarında kendisini gösterme şansı yakaladı.

Oğuzhan Koç şu anda önlenemez bir şöhrete sahip.

15-Ozan Güven

Ozan Güven, yani hepimizin gönlünde 216 olarak taht kurmayı başarmış ünlü oyuncu. Tiyatro kökenli olan Güven, “İkinci Bahar”, “Bir İstanbul Masalı”, “Muhteşem Yüzyıl”, “GORA”, “AROG”, “Yahşi Batı” gibi pek çok önemli projede rol aldı. Son olarak “Fi” dizisinde canlandırdığı karakterle de büyük ilgi toplayan oyuncu Boğa burcu ünlülerinden.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here