Akrep burcu ünlüleri kimlerdir? Tutkuları, hırsları, kıskançlıkları ve duygusallıklarıyla bilinen akrep burcu insanları, sahip oldukları bu özellikler sayesinde her ortamda kendinden söz ettirebilir ve çok başarılı olabilirler. Burcunun kendisine bahşettiği özellikleri ve yetenekleri doğru şekilde kullanan akrep burcu olan ünlülerini sizler için araştırdık.

Akrep Burcu Ünlüleri

1-Ediz Hun

Ediz Hun, Yeşilçam deyince aklımıza ilk gelen aktörlerden. Döneminin önemli filmlerinde rol almış olan ve gençliğinde tüm kızları yakışıklılığıyla kendisine hayran bırakan Ediz Hun,70li yaşlarda olmasına rağmen hala çok karizmatik. ‘Yaşam Boyu Başarı Ödülü”ne layık görülen sanatçı akrep burcu ünlülerinden.

2-Yılmaz Edroğan

Yılmaz Erdoğan yaptığı her işle başarısını bir tık daha artıran, kalitesiz işlerin altına asla imzasını atmayan çok yetenekli bir oyuncu, yazar ve yönetmen. Bir demet Tiyatro’da canlandırdığı Mükremin karakteriyle yıldızı parlayan Erdoğan da akrep burcu ünlülerinden.

3-Emel Sayın

Emel Sayın, yılların eskitemediği oyuncu ve şarkıcı. Maviş maviş bakan gözleriyle hepimizin içini ısıtan, güzelliği dillere destan olan sanatçı da akrep burcu.

4-Zerrin Özer

Zerrin Özer, müziğe olan yeteneği sayesinde küçük yaşta sektöre giriş yaptı. Çıkardığı ilk plağı istediği başarıyı elde edemedi. Ancak kısa bir süre sonra Orhan Gencebay imzalı “Gönül” şarkısı kendisine şöhret kapılarını açtı. “Dünya Tatlısı” bir kadın olan Zerrin Özer de akrep burcu ünlülerinden.

5-Kıvanç Tatlıtuğ

Kıvanç Tatlıtuğ, günümüzde çoğu genç kızın hayallerini süsleyen, yakışıklılığıyla kendisine hayran bırakan, rol yeteneğiyle canlandırdığı her karakteri sevdiren bir oyuncu. Annesinin ısrarları sonucu mankenlik yapmaya başlayan Tatlıtuğ 2002 yılında “Best Model of the World” yarışmasını kazanarak dünyaca tanınan biri haline geldi. “Gümüş” ve “Menekşe ile Halil” gibi projelerde rol alarak ününü arttırmasının ardından asıl çıkışını, Aşk-ı Memnu dizisinde canlandırdığı Behlül rolüyle yaptı.

6-Leonardo Di Caprio

Leonardo Di Caprio, dünyaca ünlü, yakışıklı oyuncu. Babasının yeni eşinden olan kardeşinin oyunculuk yapıyor olmasından etkilenerek sektöre giren Caprio, 5 yaşında reklamlarda oynamaya başladı.Fark edildiği ilk proje 1991’deki “Critters 3” filmiydi. Ancak asıl başarıyı “Titanic” filmiyle yakaladı.

7-Ahmet Kural

Ahmet Kural, canlandırdığı karakterleri adeta yaşayan oyuncu ve komedyen. Ablasının konservatuarda okuyor olmasından etkilenen Ahmet Kural, lise yıllarında tiyatroyla ilgilenmeye başladı. Radyo Televizyon Sinema mezunu olan Kural, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi aldı. Tiyatroyla ilgilenmeye devam ederken çeşitli dizilerde oynamaya ve kendisini tanıtmaya başladı. Hızla şöhreti artan Ahmet Kural “Çalgı Çengi”, “Düğün Dernek” ve “İşler Güçler” gibi önemli projelerde yer aldı.

8-Kemal Sunal

Kemal Sunal… Nasıl anlatacağımızı bilemediğimiz, kendisi için ne dersek diyelim az kalacağından emin olduğumuz merhum sanatçı. Türk Sinemasına katkılarını saymakla bitirmemiz mümkün değil. Lise yıllarındayken oyunculukla ilgilenmeye başlayan Kemal Sunal’ın yeteneği, kısa sürede öğretmenlerinin dikkatini çekti. Sunal, oynadığı bir tiyatro oyununda kendisini izleyen Münir Özkul tarafından çok beğenildi. Özkul, bu beğenisini Ertem Eğilmez’e iletince de, Kemal Sunal Türk Sineması’na hızlı bir giriş yaptı. İlk olarak “Tatlı Dillim” filminde oynayan Kemal Sunal; İnek Şaban, Süt Kardeşler ve Çöpçüler Kralı gibi pek çok filmde rol aldı. Kemal Sunal gibi bir sanatçı iyi ki bu dünyadan geçmiş…

9-Özlem Tekin

Özlem Tekin, bir döneme damga vurmuş, Rock müzik sanatçısı. 2 yıl kadar Şebnem Ferah ve Ebru Bank‘ın kurmuş olduğu “Volvox” grubunda solistlik ve klavyecilik yapan Özlem Tekin gruptan ayrıldıktan sonra solo çalışmalar yapmaya başladı. İlk albümündeki “Aşk Herşeyi Affeder mi” şarkısı Özlem Tekin için adeta bir dönüm noktası oldu. Daha sonra başka albümlerle de başarısını katlayan Tekin son dönemlerde şöhretten uzak bir hayat yaşıyor.

10-Demi Moore

Demi Moore, başarılı Hollywood yıldızı. Zor bir çocukluk geçirmiş olan Demi Moore, gençlik yıllarında modellik yapmaya başladı. Pek çok filmde rol alan ünlü yıldız, filmlerindeki gişe başarısı sayesinde Hoolywood’un en yüksek ücret alan oyuncularından biri oldu.

11-Gökçe Bahadır

Gökçe Bahadır, güzelliğiyle ve yeteneğiyle adından sıkça söz ettiren ünlü oyuncu. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi alan Bahadır, küçük projelerde sunuculuk ve oyunculuk yaparak sektöre girmeyi başardı. Döneminin fenomeni olan “Hayat Bilgisi” adlı dizideki “Törpü” rolüyle şu anda sahip olduğu şöhrete bir adım daha yaklaştı. “Yaprak Dökümü” isimli dizideki rolüyleyse asıl çıkışını yaptı.

12-Meltem Cumbul

Meltem Cumbul, rol aldığı pek çok proje olmasına rağmen hepimizin zihnine “Zeyno” olarak kazınmış ünlü oyuncu. Meslek hayatı boyunca tiyatro oyunculuğu ve sunuculuk alanlarında pek çok ciddi projede yer alan Cumbul, dizi ve film oyunculuğuyla da büyük başarılara imza attı. Özellikle bir döneme damga vurmuş olan “Yılan Hikayesi” adlı dizideki “Zeyno” karakteriyle izleyen herkesin sempatisini kazandı.

13-Teoman

Teoman, müzik dünyasının asi ve aykırı çocuğu. Şarkıcı, müzik hayatına “Mirage” adlı grupta vokal yaparak başladı. Başka gruplarla da çalışan Teoman, solo çalışmalarıyla kariyerine devam etti. Yazdığı sözlerle ve besteleriyle çok sayıda ödül aldı. Müzik kariyerinin yanı sıra, oyunculuk, yazarlık ve yapımcılık da yaptı.

14-Metin Akpınar

Metin Akpınar da oyunculuğa tiyatroda başlayanlardan. Türk Sinemasının önemli isimlerinden olan Metin Akpınar, özellikle Zeki Alasya’yla birlikte oynadığı filmlerle tanınıyor. Muhteşem ikilinin birlikte rol aldığı filmler, hala ilk günkü gibi izleniyor.

15-Muazzez Abacı

Muazzez Abacı, ülkemizin nadide ses sanatçılarından. Kariyerine Ankara Radyosu’nda başlayan Abacı, ilerleyen zamanlarda gazinolarda sahne aldı. Sözlerini Cemal Safi’nin yazdığı “Vurgun” adlı şarkıyla zirveye çıkan Abacı, Türk Sanat Müziği’nin eskisi kadar değer görmemesi sebebiyle müzikten uzaklaştı.

İlgili Yazı:

Sadık ve Romantik Akrep Erkeği Nasıl Kadınlardan Hoşlanır?

8 Maddede Akrep Burcu Erkeği

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here