Hormonal bir problem yoksa kilo vermek için herkesin formülü bellidir. Harcadığımız kalori miktarının aldığımız kaloriden fazla olması. Bu şekilde sağlık açısından sıkıntısı olmayan insanlar rahatlıkla kilo verebilirler ancak kabul edelim ki bölgesel zayıflamak daha meşakkatli bir süreçtir. Göbek, kollar, basenler bazen ne kadar kilo verilse de bizi rahatsız etmeye devam ederler. Ah, hele o göbek… Ama hiç merak etmeyin bugün sizler için göbek eritme hareketlerini derledik. Günde sadece 10 dakikanızı ayırarak kısa zamanda bel bölgenizde büyük değişimler görmeniz mümkün.

Zayıflama Yöntemleri

Yukarıda da söylediğimiz sağlıklı her insan kalori miktarını düzenleyerek ve daha çok hareket ederek kilo verebilir. Ancak bunun için internette diyet listesi araştırmak yerine kan tahlillerinize bakacak ve sizi yaşantınıza göre yönlendirecek bir beslenme uzmanıyla görüşmeniz en doğrusu olacaktır.

Göbek Eritme Yolları

Siz kilo verdikçe göbeğinizde de belli miktarda erime olacaktır ancak daha fazlası kesinlikle sporla mümkündür. Göbek eritme sürecinize katkıda bulunmak için yeşil çaydan yardım alabilir, daha fazla yoğurt tüketebilirsiniz. Aynı zamanda karbonhidrat oranından düşük bir diyet yapmak da göbek bölgesini eritmeye yardımcı olacaktır.

Göbek Eritme Hareketleri

Gelelim yazımızın asıl konusuna. Sizler için derlediğimiz bu göbek eritme hareketleri ile kısa sürede güzel sonuçlar almanız mümkün. Evde kolayca yapabileceğiniz gibi hiçbir ekipman da gerektirmiyor. Ancak herhangi bir sakatlık geçirmemek ve kas ağrıları çekmemek için bu hareketlerden önce ısınma sonrasında ise kaslarınızı rahatlatacak esneme hareketleri yapmanız şart.

O halde, hadi başlayalım!

1.Makas Hareketi

Yere uzanın. Kalçanızın yerde sabit durduğundan emin olun. Ardından bacaklarınızı yere paralel olacak şekilde çok az yukarı kaldırın. Sonrasında bacaklarınızı bir makas gibi düşünerek hareket ettirin. Her iki bacağınız için de 30 defa yapmanızı öneririz.

2.Dirsekler Dizlere

Ellerinizi başınızın altına koyun ve başınızı hafif kaldırın.Bacaklarınızı 45 derecelik açıyla havaya kaldırın. Ardından sol dirseğinizi sağ dizinize, sağ dirseğinizi de sol dizinize değdirerek mekik çekin. Her iki bacağınız için de 30 defa yapmanızı öneririz.

3.Ters Mekik

Ellerinizi kalçalarınızın iki yanına koyun. Ardından bacaklarınızı kaldırın. Sonrasında elleriniz yardımıyla kalçanızı biraz daha yukarıya kaldırın. Ayaklarınız başınızın arka tarafını hedef alsın. Bu hareketi 30 defa yapmanızı öneririz.

4.Dağ Tırmanışı

Dirseklerinizi bükmeden kollarınızı yere koyun, ardından bacaklarınızı da düz bir şekilde zemine uzatın. Bu şekilde vücudunuz yerle 45 derecelik açı çizmiş olacak. Sonrasında dizlerinizi teker teker karnınıza doğru bükün. Her iki bacağınız için de 30 defa yapmanızı öneririz.

5.Plank

Plank sadece göbek için değil, tüm vücut için eşsiz bir egzersizdir. Tek önemli noktası, başınızın dik durması ve vücudunuzun tamamen yere paralel olmasıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here