Merhabalar güzellikler ve hep güzel kalanlar!

“Başka Nerede Kullanalım?” adlı yazı dizimde, size elinizdeki makyaj malzemeleriyle neler yapabilirsiniz, bunları anlatacağım. Bugünkü konuğumuz allık ve göz makyajı.

Blush

 

Toz allıkların fardan ne farkı var sizce? Hiç! Sadece daha kısıtlı, daha alışılageldik renkler var allık serilerinde. Onun haricinde içerik bile aynı neredeyse. Yani far fırçamızı elimize alıp allığa dalabilir ve kendimize güzel bir göz makyajı yapabiliriz.

Elbette yok dumanlıymış, yok gölgeliymiş olmayacak bu göz makyajında tek çeşitten bahsediyoruz çünkü. Ama açıkçası ben tek renk far sürülmüş göz makyajlarını pek severim. Dolayısıyla hem allık olarak hem de far olarak ayıla bayıla kullandığım pembe bir allık var elimde.  Pembe far (tabi açık pembe, bebe pembesi) bence bakışları çok masumlaştıran bir etken. Makyajsız görünüp, masum bir görüntü yaratmak istediğinizde göz kapaklarınızdan hafif bir pembe farla/allıkla geçebilirsiniz.

BENEFIT-GEORGIA-ALLIK-DENEME-BOY-SEFTALI__68115810_0BENEFIT-GEORGIA-ALLIK-DENEME-BOY-SEFTALI__68115810_0

Sadece pembe de değil tabi. Şeftali rengi allık da kullanabilirsiniz. Şeftali rengi de makyajınızı yok gibi gösterir, aynı zamanda canlı bir görüntü verir sizlere, tabii fazla abartmadan uyguladığınız sürece.

5ca0fa757f80a615cb73843bcc8ddb7b_M

Mor rengi allıklar da var ama ben mor farı sevmediğim gibi, elbette ki mor allığın göz kapağına uygulanmasını da sevemeyeceğim. Dayak yemiş gibi görünülüyor bence mor tek renk olarak göz kapağına sürüldüğünde.

Sadece allık değil bronzerlar da far olarak kullanmaya çok müsait. Ki kahverengi günlük göz makyajında çok kullanılan bir renk.

7_bronzer

 

Yani aslında allık aldığınızda 2 ürün almış olursunuz. Hem far hem allık. Daha az para harcayın diye söylüyorum. Yapar mısınız bilmem, şahsen ben de yapamıyorum.

 

Sevgiler.. ((:

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here