Düşünün, çok önemli bir yere gidiyorsunuz, makyajınızı güzelce yaptınız, mükemmel görünüyorsunuz. Ama çeşitli hava koşulları ya da vücudunuzun koşulları (terlemek gibi) yüzünden makyajınızı kısa sürede dağılabiliyor ya da akabiliyor değil mi? Özellikle de sıcak havalarda. Peki bunu önlemenin bir  yolu var mı?

Mac markasının bunun için bir ürünü var. İyi yorum da duydum bu ürün hakkında, kötü yorum da. Ben kullanmadım. Mac, en azından uzunca bir süre fiyatı yüzünden tercih edemeyeceğim markalardan biri olacak. Ama bunun vaad ettiği makyaj sabitlemeyi ben elimdeki başka bir ürünle yapabiliyorum.

İki üç sene önce oturduğumuz kafede kızın biri başka bir kıza makyaj yapıyordu. Arkadaşlarla çok dikkatimizi çekmişti ve gözümüzü dikip onları izlemeye başlamıştık. Tabii, bir süre sonra bizi fark ettiler. Kız, freelance makyözlük yaptığını söyledi ve şu an aklımda kalan tek şeyi, yani şu tavsiyeyi söyledi: Makyajını yaptıktan sonra gözlerini kapat ve yüzüne saç spreyi sık. Bu makyajı sabitler.

O zamanlar fazla makyaj yapan, kozmetik işleriyle bu kadar haşır neşir olan biri değildim ama yine de akımın bir köşesine yazdım ve ilk defa bu sene bir tanıdığımızın düğününde uyguladım. Tanıdığın düğünü demek düğünün başlangıcından bitişine kadar oynamak demek ve bu aşamada binbir emekle yapılan makyajın yerinde durması zorlaşıyor. Bu yüzden evden çıkmadan önce makyajımı yaptım ve gözlerimi sıkıca kapatıp saç spreyini yüzüme sıktım.

İlk olarak söylemek istediklerim şunlar:

*Yüzümde herhangi bir yanma, kaşıntı vb. olmadı.

*Mac Fix aynı zamanda yüzü beslediğini iddia ediyor, saç spreyinin elbette ki öyle bir amacı ve vaadi yok.

*Bu uygulamayı yapacaksanız en az 30 cm verin spreyle yüzünüz arasına.

*Saç spreyinin yüzde kullanımının  uzun vadede etkileri ne olacağını elbette ki bilemem, bu nedenle bu yöntemi kullanmayı düşünüyorsanız da sadece özel günlerde kullanmanızı öneriyorum.

*Benim yüzüm hassas değil, bunu da belirtmek isterim. Ama olur da evde siz yaparsanız sorumluluk size ait. Bunu yaptığımda da sorumluluk bana aitti. Neticede yapın diye sizi zorlayan yok 😀 Ben sadece deneyimlerimden bahsettim.

Peki gerçekten makyajım sabitlendi mi?

Evet! En fazla yarım saat dayanan rujum 2 saat sonunda hala dudaklarımdaydı. Farım zerre bozulmamıştı, eyeliner da öyle. Ten makyajımda da hiçbir sorun yoktu. Yani gerçekten de amacıma ulaştım!

Yine fakirlik abidesi bir yazı yazdım sanıyorum.

Sevgiyle, güzellikle kalın <3

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here