BBL SkinTyte ile cilt sıkılaştırarak cildinizdeki sarkmaya elveda deyin. Yaşlanma karşıtı kremler yeterli olmadığında ve ameliyat ile cilt germeye cesaret edemediğinizde, gevşek ve sarkık cildi üzerindeki saati tersine çevirmek için ihtiyaç duyduğunuz alternatif tedavi seçeneği olabilir. Işık enerjisindeki yeni gelişmeler SkinTyte olarak bilinen cilt gevşekliği için invaziv olmayan bir tedavinin geliştirilmesine yol açmıştır. BBL SkinTyte tedavisi, size daha genç bir görünüm vermek için cildinizi sıkılaştırmak, germek ve kaldırmak için rahat, etkili ve uygun fiyatlı bir yoldur.

BBL SkinTyte ile neler yapılabilir?

  • Cilt dokusunu ve pürüzsüzlüğünü iyileştirir.
  • Cildi dolgunlaştırır.
  • Dudak, ağız ve göz çevresindeki ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltır ve yumuşatır.
  • Çene çizgisi tanımını arttırır.
  • Daha genç görünümlü bir yüz, boyun ve göğüs oluşturur.
  • Karın, uyluklar, kollar, dizler ve kalçalarda cilt gevşekliği giderir.
  • Selülit ve çatlak görünümünü azaltır
  • Cildinizin üst, orta ve derin dermis tabakasındaki kolajen üretimini artırarak gençleştirir.

BBL SkinTyte nedir?

SkinTyte kızılötesi spektrumda (800-1400 nm) enerji yayar ve dermal kolajen matrisi içinde doku sıcaklığını yükseltmek amacıyla dermal ısıtma sağlar. Bu termal maruziyete verilen cevap ise kolajen ve elastin fibrillerinin daralması olur. Uzun vadede, fibroblastlar, ilk ısıtmadan sonra 6 aya kadar sürecek olan yara iyileşmesine tepki olarak hücre dışı matrisin yeni kolajen, elastin ve diğer bileşenlerinin üretimini uyararak aktive eder. Bu dokunun yeniden modellenmesi, dermisin kalınlaşmasına ve elastin liflerinin büzülmesini sağlar ve bu da cilt sıkılığının geliştirilmesine yardımcı olur.

SkinTyte tedavisi, seçici termal ayrışmanın bilimsel temelini esas alır; tedavi edilen yüzeyin tamamı soğutulur ve koruma sağlandıktan sonra cildinizi derinden ısıtmak için BBL darbeli ışık teknolojisi kullanılır. SkinTyte iyileşme sürecine gerek olmaksızın hızlı ve rahat bir şekilde uygulanabilir. Daha genç bir görünüm sağlama imkanı sunar.

BBL SkinTyte tedavisi nasıl uygulanır?

SkinTyte ışık enerjisi, hızlı ve hafif darbeler halinde yapılır. En iyi sonuçları elde etmek için tedavi alanına bir dizi vuruş tekrarlayan vuruş yapılır. Yüz ve boyun tipik olarak 30 dakika içinde tedavi edilebilirken, tedavi süresi uygulanan bölgeye göre değişiklik gösterir.
Sıkı cilt, iyi elastikiyet gerektirir. Esneklik, vücudun çekildikten sonra cildin tekrar eski pozisyonunu hızlı bir şekilde alması demektir. İyi elastikiyet, sağlıklı kolajen ve elastin liflerine bağlı olup, derinin altına çok derin bir şekilde uzanır. Kollajen ve elastin elyafları, cildi vücudumuza karşı sıkı tutan küçük lastik bantlar gibi hareket eder ve gevşek dokuyu gerginleştirdiğinde veya çektiğinde geri çeker.


Yaşlanma, ultraviyole (UV) ışığa karşı güneş hasarı, sigara içme, stres, aşırı alkol tüketimi, sağlıksız bir diyet ve yaşam tarzı, dermişte kolajen ve elastini yok eder; cildin gevşemesine ve sarkmasına neden olur. Epidermisin altında yer almasına rağmen dış derinin kırışmasına ve elastikiyet kaybına neden olan dermise dönüşür. Yaş ilerledikçe, alttaki cilt tabakamızda bulunan yağ miktarı azalır, bezlerimiz daha az yağ üretir; kolajen ve elastin elyafları elastikiyetlerini kaybeder. Dermal katmandaki hücre çoğalmasının doğal süreci, büyüdükçe azalır, bu da cilt hücrelerinin daha gençleşmesine neden olur.

BBL SkinTyte tedavisinden sonraki süreç nasıldır?

Tedavi edilen alanda ilk anda hafif kızarıklık hissedebilirsiniz, ancak birkaç dakika içinde normale döner. SkinTyte prosedürü invaziv olmadığından, herhangi bir kesintiye yol açmaz, bu sayede tedaviden hemen sonra normal faaliyetlerinize hemen devam edebilirsiniz. Her seansın ardından güneş kremi ve makyaj uygulayabilirsiniz.

BBL SkinTyte tedavisinin ardından nasıl sonuçlar elde edilir?


SkinTyte prosedüründe sonuçlar hastadan hastaya değişiklik gösterebilir. SkinTyte prosedürü, ameliyat olmak zorunda kalmadan, orta ve gözle görülür bir cilt geliştirme isteği olan hastalar için önerilir. Cildinizin kolajen temeli yeniden oluşturulduğunda ve güçlendiğinde, tam sonuç genellikle dört aya kadar ortaya çıkar. Topikal anesteziklere gerek duyulmaksızın enerji, kolajenin kasılmasını ve kısmi pıhtılaşmasını hızlandırmak için vücuda doğal iyileşme sürecini başlatarak doku sıkışmasının artmasına neden olan hafif ve hızlı darbeler uygulanır.

BBL SkinTyte ile hangi alanlar tedavi edilebilir?

SkinTyte tedavileri tüm cilt tipleri için güvenlidir ve cilt sıkılaştırılması gerektiğini düşündüğünüz vücudun herhangi bir bölgesine uygulanabilir. Popüler alanlar arasında yüz, boyun, karın, dizler, uyluklar, kalçalar ve kollar bulunur. Size en uygun tedavi seçenekleri ile ilgili olarak daha ayrıntılı bilgi almak için Neva Clinic’ten randevu alabilirsiniz.

BBL SkinTyte tedavisi kaç seans uygulanmalıdır?

Çoğu hasta için tipik olarak 3 haftada bir 3-6 tedavi serisi idealdir. İhtiyacınız doğrultusunda size en uygun tedavi planını operasyondan önce birlikte çıkarabiliriz. Bakım tedavileri, 6-4 ay aralıklarla yılda 2-4 kez önerilir.

BBL SkinTyte tedavisinden sonra bakıma ihtiyaç var mı?

Tedaviden sonra özel bir cilt bakım uygulaması gerekli değildir. Bununla birlikte, cildiniz daima doğrudan güneş ışınlarına maruz kalmamalı ve en az SPF 30 olan, uygun bir güneş kremi kullanmalısınız.

Detaylı bilgi için: nevaclinic.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here