Kadın olmak zor zanaat. İstenmeyen tüyler mi dersin, rahatsız kıyafetler mi dersin, yoksa en büyük belalımız sütyenler mi dersin? Eve gelir gelmez üzerimizi dahi çıkarmadan çıkarmayı öğrenecek kadar nefret ediyoruz aslında sütyenlerden. Ancak biraz da kullanmaya mecburuz kabul edelim ki. Peki sütyenleri daha rahat kullanabilmek için aslında pek çoğumuzun ihtiyacı olan püf noktalarına ne dersiniz?

8.Sütyenlerinizi kendi başınıza takmak hiç de zor değil.

Sütyeninizi göğüs hizanıza değil, belinize getirin. Kopçaları ilikledikten sonra yukarıya doğru çekin. Neden şu prensesliğimizle ellerimizi arkaya doğru uzatıp kopçaları yerine takmakla uğraşalım ki?

7.Rahatsız eden sütyen askılarının çözümünden yararlanın.

Özellikle uzun saatler boyunca sütyenimiz üzerimizde kaldığında ister istemez o sütyen askıları omuzları rahatsız ediyor. Bunu önlemek içinse yöntem çok basit, pek çok iç çamaşırı mağazasından bulabileceğiniz sütyen askısı için üretilen pedleri sütyen askınızın en çok rahatsız eden yerine yapıştırın ve rahat edin!

6. Sütyen askınızı gizleyin.

Özellikle yüzücü atletleriyle sütyen takmak baya sıkıntılı bir durum. Kenarlardan görünen sütyen askılarını gizlemek için ataş kullanabileceğiniz gibi iç çamaşırı dükkanlarında satılan küçük aparatlardan da yararlanabilirsiniz.

5. Sütyenlerinizi elde yıkayın.

Evet, pek çoğumuz tişört atar gibi sütyenlerimizi de makineye atıyoruz. Ancak bir sürü para bayıldığımız sütyenlerimizin ömrü bu nedenle kısalıyor. Bunun için sütyenleri elde nazikçe yıkamak ya da makineye atacaksak da özel kaplardan kullanmak sütyenlerimizin ömrünü ciddi anlamda uzatacaktır.

4. Yıkadıktan sonra asarak kurutmayın.

Sütyenlerin ömrünü uzatmak için elde yıkamak ya da makinede yıkarken özel kap kullanmak önemli bir ayrıntı ancak kurutma kısmı da çok önemli. Sütyenlerinizi ıslak ıslak asıp kurutmaktansa bir yere düz bir şekilde koyun ve bu şekilde kurutun.

3. Tüm tişörtlerin omuzlarına lazım aslında!

Tişört yakalarından görünen sütyen askılarını gizlemenin yolu küçük bir terzilik yeteneğiyle tişörtlerin omuzlarına çıtçıt dikmek ya da diktirmek. Bu şekilde omuz kısmı baya geniş olan bluzlarınızı, tişörtlerinizi bile rahatlıkla giyebilirsiniz.

2. Özel organizerlerden edinin.

Sütyenlerinizi saklamak için çekmecelerin içine gelişigüzel koymak yerine organzizerlerden edinin. Bu şekilde hem daha düzenli çekmeceleriniz olur, hem de sütyenleriniz şekil değişikliği yaşamaz.

1. Sütyenlerinize özel bir valiz edinin.

Tabi valiz dediğimiz, diğer valizler gibi kocaman değil aslında küçük bir kap. Sütyenlerin diğer çamaşırlar içinde ezilip büzülmeden kalması için valize yerleştirirken bu kaplardan kullanmak da sütyenlerin ömrünü uzatacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here