Ruj sürmek harika. Ama o rujun altından görünen dişlerin bembeyaz olması daha da harika. Günümüzde dişleri beyazlatmak diş hekimlerinde en az diş tedavileri kadar revaçta olan bir eylem. En çok satılan diş macunları dişleri beyazlatmayı vaad ediyor. Yani sizin anlayacağınız beyaz dişler sadece ruj sürenler için değil, geri kalan birçok insan için de büyük bir önem teşkil ediyor.

beyaz dislerle ilgili dogru bilinen 5 yanlis 02

Kişiler dişlerini beyazlatmak isterken ne yazık ki bazı şeyleri yanlış yapıp dişlerine belki de geri dönülemeyecek biçimde zarar veriyorlar. Biz de bugün sizlerle sıkça yapılan bu yanlışları paylaşmak istedik. Keyifli okumalar!

5.Karbonat ve tuz dişleri beyazlatır.

Bu maddelerle dişleri fırçalamak kısa vadede gerçekten sizlere beyaz dişler sunabilir. Ama uzun vadede bu maddeleri kullanmak ne yazık ki dişlerinizin yapısını bozacaktır. Bunun nedeni ise ikisinin de son derece büyük granüllere sahip olması ve bu granüllerin dişin dış tabakasına zarar vermesi. Zarar gören dış tabakada zaman içerisinde daha kötü renk değişimleri meydana gelebiliyor.

beyaz dislerle ilgili dogru bilinen 5 yanlis 03

4.Dişler evde de beyazlatılabilir.

Evet, artık piyasada dişleri evde beyazlatmak için pek çok ürün bulunuyor. Ama açıkçası bunların hiçbirinin kullanımını tavsiye etmiyorum. Çünkü ürünü doğru bir şekilde kullanamamanız, gereğinden fazla kullanmanız gibi durumlar dişlerinize daha çok zarar verebilir.

beyaz dislerle ilgili dogru bilinen 5 yanlis 04

3.Beyazlatmak dişleri daha çok sarartır.

Diş hekimlerinin dişlere uygulamış olduğu işlem sayesinde dişlerin rengi açılır ve halk arasında dolaşan efsanenin söylediği gibi sonrasında daha çok sararmaz. Diş beyazlatma süresince rutin ağız bakımını yapıp, doktorunuzun önerdiği biçimde beslendiğiniz takdirde bembeyaz dişleriniz olacak demektir.

beyaz dislerle ilgili dogru bilinen 5 yanlis 07

2.Sert fırçalar kullanmak ya da dişleri sert fırçalamak dişleri beyazlatır.

Sert fırçalar kullanmak ya da dişleri sert fırçalamak dişlere kesinlikle çok zarar veren eylemler. Dişin dış tabakasına zarar verebilirsiniz. Bu yüzden orta sertlikte bir fırça seçmeli ve dişlerinizi incitmeden temizlemelisiniz.

beyaz dislerle ilgili dogru bilinen 5 yanlis 06

1.Çamaşır suyuyla dişleri fırçalamak dişleri beyazlatır.

Bu inanılmaz derecede sağlıksız efsaneyi ortaya kim attı bilemiyorum ama şunu kesinlikle emin olarak söyleyebilirim ki bu kesinlikle yapılmaması gereken bir şey. Ağız dokunuza, diş dokunuza zarar verecek olan çamaşır suyu iç organlarınıza dahi zarar verebilir. Kesinlikle uzak durmalısınız.

beyaz dislerle ilgili dogru bilinen 5 yanlis 05

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here