Ayakkabı deyince bilmiyorum sizin de aklınıza Carrie Bradshaw gelir mi. Kendisi hayali bir karakter olmasına rağmen ayakkabının gerçekten de bir aşk olabileceğini ve bunun oldukça normal bir şey olduğunu öğreten kadındı bize.

bir kadinin sahip olmasi gereken 6 ayakkabi 09

Carrie Bradshaw’ın reel hayatta bir eşi var mıdır bilemem, ama eşi yoksa ayakkabılarına duyduğu aşkın kadınlar arasında paylaştırıldığına eminim. İçinizden hangisi “Yok ya, çok ayakkabı sevmem ben. Bir tane olsun, tamam.” diyebilir?

bir kadinin sahip olmasi gereken 6 ayakkabi 03

 

En az 6 ayakkabıya sahip olmamız gerekiyor bizim, neden mi 6? Cevabı aşağıda. Keyifli okumalar!

6.Siyah Topuklu Ayakkabı

Şu kraliçeyi şöyle en başa yazalım bi.

bir kadinin sahip olmasi gereken 6 ayakkabi 05

Siyah topuklu ayakkabı dışarı çıkmak istemediğiniz günleri dahi kurtarır, en paçoz elbiselerinize tarz katar ve sizi yürüyen güzelliğe döndürür. Son derece sıradan görünen kot-tişört kombinleri topuklu ayakkabıyla tamamlandığında podyumdakilerle yarışabilecek şıklığa yükselir ve bunun mimarı siyah topuklu ayakkabıdır. Bu nedenle bu topuklular her daim dolabımızın baş köşesinde durmalı.

5.Babet

Her zaman topuklu olmaz elbette. Ayaklarınız ağrıdığında ayaklarınızı kucaklayacak, rahat ettirecek, şık ve kullanışlı bir babete de ihtiyacınız var. Özellikle günlük kombinlerinizde topuklu ayakkabıdan çekiniyorsanız babetler sizi kurtaracaktır.

bir kadinin sahip olmasi gereken 6 ayakkabi 07

4.Düz Ayakkabı

Bana kalırsa ayakkabı dolabınızda kesinlikle bulunması gereken ayakkabılardan biri de Oxford tarzı, bağcıklı, düz ayakkabılar. Kıyafetlerin havasını böylesine etkili bir şekilde değiştiren, birçok şeyle kombinlenebilen, üstelik oldukça rahat bir çift düz ayakkabı sizin de kahramanınız olabilir.

bir kadinin sahip olmasi gereken 6 ayakkabi 06

3.Sandalet

İster topuklu, ister topuksuz ama yaz aylarında bakımlı ayaklarınızı, pedikürlü tırnaklarınızı ortaya çıkaracak bir çift şık sandaletin yeri çok başkadır. Her elbisenin altına hiç düşünmeden geçirebileceğiniz bir çift sandalet özellikle yaz aylarının bir numaralı ayakkabısı.

bir kadinin sahip olmasi gereken 6 ayakkabi 08

2.Bot

Çizme değil kesinlikle, bot. Çünkü çizme her kıyafete uymaz. Hadi tamam diyelim her kıyafetinize uydurdunuz ama her ortama uymaz. Bazen basit kaçar, bazen size yakışmaz. Yani çizme konusu biraz riskli.

bir kadinin sahip olmasi gereken 6 ayakkabi 04

Ama botlar öyle mi? Şık bir bot kışlık tüm kombinlerinizi kurtarıp, ayaklarınızı sıcacık tutabilir.

1.Spor Ayakkabı

Spor yapmasanız bile dolabınızda bulunması gereken ayakkabılardan biri de spor ayakkabıdır. Gerek alışveriş günlerinde, gerekse fazla koşuşturmacanın olduğu günlerde ayakkabınızın rahatlığı çok önemli.

bir kadinin sahip olmasi gereken 6 ayakkabi 01

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here