Hayatımıza Vine ile birlikte giren Aykut Elmas, birbirinden mükemmel videolarıyla hayatımıza neşe katıyor. Ansızın gülmemize sebep oluyor. Her bir videosu çok ciddi etkileşim alıyor. Bundan 10 sene sonranın yeni Cem Yılmaz’ımı sorusunu akıllara getiriyor. Özellikle  günümüz  insanları için çok iyi tahliller yapıyor ve bu tahlilleri kelimelerle anlatılamayacak kadar kısa bir sürede bizlere aktarıyor, anlatıyor. Onlarda-bizde karşılaştırmalarında mükemmel noktalara değiniyor. Bizi asıl şaşırtan ise oyunculuk eğitimi almadan bir çok farklı tiplemeyi başarıyla canlandırması, hemde 6 saniye gibi kısa bir sürede, onun da dediği gibi “Allah vergisi” olsa gerek.

Röportaj : Hilal İpekçi

Haydi gelin bu keyifli röportajı beraber okuyalım.
 aykutelmas
Merhaba Aykut, öncelikle biraz kendinden bahseder misin? Aykut Elmas kimdir, Vine çekmek dışında neler yapar ?
aykut-elmas

Aykut Elmas son derece sıradan, memur bir ailenin üniversite son sınıf okuyan evinin büyük oğlu, kardeşinin abisi, arkadaşının neşesidir. Vine dışında birşey yaptığım söylenemez, şu sıralar ama gezen, araştıran birisidir diyebiliriz.


 

Peki, birazda Vine hikâyesini dinleyelim. Nasıl başladın Vine çekmeye ve nasıl popüler oldun?

Volkan diye bir arkadaşımın bana vine izletmesiyle başladı serüven. Bende bana komik gelen şeyleri sergiledim ve sağ olsun insanlar beğendi

Şu an en popüler Vine fenomenisin. Etkileşimler ve takipçiler bunu gösteriyor. Oyunculuk eğitimi aldın mı?

Düşünceniz için teşekkürler fakat ” en popüler  ” tabirini kabul etmeyeyim, çünkü rakamlar bence çoğu kez yanıltır. Neyse devam edelim, oyunculuk eğitiminin yanından dahi geçmedim, eğer varsa bi yetenek tamamen Allah vergisi sanırım.

Vine’la birlikte özel hayatında ne gibi değişiklikler oldu? Hayranların seni sokakta görünce nasıl tepki veriyor.

Açıkcası güzel, bir de gizlice fotoğraf çekip bize göndermeseler daha akıllıca olur ama can sağlığı. Şaşıranlar, sallamayanlar, sarılanlar, “bey” diyenler vesaire, hepsi güzel şeyler hissettiriyor bana.

Bir mekâna giren bizler, ilk önce oranın cirosunu hesaplarız. Herkesin aklında da senin bu işten para kazanabildiğin sorusu var. Bu işten para kazanılabiliyor musun?

Kısmen, reklam vesaireden. Tıklama üzerinden para kazansam şu an muhtemelen Bill Gates’le akşam yemeklerinde buluşurduk.

 

Vine fikri üretmek kolay gözükse de zor olduğunu biliyoruz? Bir Vine çekimiyle birlikte ne kadar sürede hazır hale geliyor?
 Ne çekeceğinize göre değişiyor haliyle ama bizim zaten çoğu vine’ımız konsept içerdiği için 15-45 dk içinde çekiliyor.

 

Şunu merak ediyorum, gerçek hayatta sürekli Vine düşüncesi aklında mı? Yani etrafı izlerken bundan iyi bir Vine olur, gibi bir atiklik söz konusu mu?

Bazı şeyler yaşanınca ” aha bunun Vine’ı olur ” diyorsunuz. Ama genelde ” n’apsam da vine olsa ‘ diyenlerdenim. Özellikle arayıp konu buluyorum yani.

En sevdiğin ve sana en çok benzeyen karakterin hangisi?

 

Babaannem, ciddiyim. Onu çok rahat taklit ettiğim için sanırım bu cevabı verdim.


Vine’da ki Aykut’la gerçek hayattaki Aykut arasındaki fark nedir diye soracak olursak, cevabın ne olur?

Gerçek Aykut son derece mükemmelliyetçi ve takıntılıdır. Ekrandaki ise umursamaz ve rahat.

Sosyal medyada Vine ile fenomen oldun, diğer sosyal ağlarda da oldukça popülersin televizyon camiasından teklifler alıyor musun? Sinema filmi, dizi vs.

Elbette, zaten TRT haber kanalına 9 bölüm skeç çektik – yayınlandı. Devam ediyor projeler şu anda, bende bi an önce tv dünyasına adım atmak istiyorum.

En keyif alarak çektiğin Vine videolarını bizimle paylaşırmısın?

;

Alternatif koka kola reklamı, uzun hava nasıl bulunmuştur ve sen neden bana böyle yaptın bu 3’ü benim için efsanedir.

Peki, Halil İbrahim Göker ve Uğur Can Akgül ile Vine’dan önce de tanışıyor muydunuz? İzlediğimiz kadarıyla kardeş gibisiniz?

Gerçekten de öyleyizdir. Vine aracılığı ile tanıştım ve can ciğer kuzu sarmasıyızdır, Allah bozmasın. Son derece saf kalpli dostlarımdır, Allah onların da yolunu açık etsin.
Biraz TRT Haber’de yayımlanan Siberya Programı’ndan bahsedelim, skeçleri kim yazıyor? 
Yönetmenimiz Ayberk Olgay tarafından dahil edildik projeye, her şeyin kararı ona aittir. Devam derse devam, yok derse yok. Skeçleri açıkcası yazmadık çünkü doğaçlama çektik, grupça ürettiğimiz senaryolardı.
Çok merak edilen bir soru bu sevgilin var mı? 
Sevgilim yok, olmasını da beklemiyorum. Ama ciddi ve sorumluluk gerektiren ilişkiler isterim ve gereken ne ise sonuna kadar yaparım.
Neden yok peki?
Gelen kişiler ve ben de yeteri kadar olgun değiliz sanırım ciddi ilişkiler için, ondandır.
Seni ne zaman uzun metrajlı filmlerde göreceğiz?
Ya nasip diyorum , bende bekliyorum.

 

Bonus:

Sizi bilmem ama bizim gülmekten yerlere yattığımız  Vine videosuda hemen aşağıda.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here