Tatiller genellikle yaz aylarında planlanır. Tatil için güneş, deniz yeterlidir insanlar için. Fakat tatilden döndüklerinde, tatile doyamamış olurlar! Tatil dinlenmek içindir, insanların birçoğu bunu yaz döneminde yapar ve yığınla kalabalığın arasında pek bir şey anlaşılmaz tatilden.

Tatile çıkacak insanların aklında huzur ve rahatlama kelimesi döner durur. Bu iki hissi yakalayabilmek için, yazın o sıcağında paralarını tatil için harcar insanlar. Aslında huzur kalabalıkta değildir. Zaten bir yılınızı kalabalıklar arasında, çok sesli ortamlarda ve iletişim halinde geçirmişken neden yeniden kalabalık ortamlarda olasınız ki?

Sakin, huzurlu, eğlenceli, kültür dolu bir tatil yaşamak istiyorsanız seçenekleriniz çok fazla! Biz Karadeniz’den bahsedeceğiz. Giresun, Artvin, Sinop, Trabzon, Rize, Samsun… Karadeniz tatilinden sonra şehrinize pozitif enerji ile döneceksiniz.

Trabzon Tatilinde Neler Yapabilirsiniz?

Trabzon (4)

Yapay yeşillerden uzak, oksijen açısından fazla, samimi insanlarıyla bir başkadır Trabzon. Trabzon denilince yeşiller gelmesin sadece aklınıza; sahilide Trabzon kadar güzeldir. Uzungöl’de karadeniz yemeklerini tadabilirsiniz. Sümela Manastırı’nda tarihin kokusunu hissedebilir, Atatürk Köşk’ünde eşsiz bir müze gezisi yapabilirsiniz. Yaylara çıkarak bolca oksijen depolayabilirsiniz. Deniz kenarında ki restoranlarda akşam yemeğinizin keyfini çıkarabilirsiniz. Yada Boztepe’de  sahil şeridini ayaklarınızın altına alarak çayınızı yudumlayabilirsiniz.Dışarıda ki keskin ve soğuk havaya aldırış etmeden otelinizde yağmuru ve kışı seyredebilir çayınızı ve kahvenizi keyifle yudumlayabilirsiniz. Sakinliğe ne kadar ihtiyaç duyduğunuzu bir Karadeniz tatilinde fark edeceksiniz.

Rize Tatilinde Neler Yapabilirsiniz?

Kış Masalı 2

Rize genellikle yağış alan bir şehirdir. Ve yağmurun tadını bolca çıkartabilirsiniz. Tarih açısından da önemli bir şehir olan Rize’de bolca eğlenebileceksiniz. Halk oyunlarının sergilendiği gecelere katılabilirsiniz. Yaylara çıkabilirsiniz.  Rize Zil Kale’sini ziyaret edebilirsiniz. Anzer ve Ander yaylalarının eşsiz güzelliğinin unutulamaz fotoğraflarını çekebilirsiniz. Sahilde yemek yiyebilirsiniz.

Rize

Samsun Tatilinde Neler Yapabilirsiniz?

Samsun Karadeniz’in tarih kokan şehirlerinden bir tanesidir. Atatürk müzesi, Samsun Etnografya Müzesi, Bandırma Vapur Müzesi gibi tarihi içinde barındıran yerleri ziyaret edebilirsiniz. Otel sayısı ve standartları bakımından da gelişmiş olan bu şehirde dilediğiniz gibi konaklayabilirsiniz. İnsanlar doğal yaşamına şahit olabilirsiniz.

Samsun

Artvin Tatilinde Neler Yapabilirsiniz?

Kış

Artvin Doğu Karadeniz bölgesinin en yeşil illerinden biridir. Tatil için yüksek bir alan bol oksijen arayanlar için ideal bir ortam sunacaktır. Artvin’in en bilindik özelliği yaylaları ve o eşsiz yeşilidir. Lüks ve metropolden kaçmak isteyenler için iyi bir adrestir.

artvin3

Giresun Tatilinde Neler Yapabilirsiniz?

Giresun

Giresun’un merkezinde rahat bir konaklama, sahilde sabah yürüyüşleri yapabilirsiniz. Küçük bir alanda nasılda huzurlu  olduğunuzu hissedebilirsiniz. Ayrıca Giresun’un restoranlarında nefis yemekler pişmektedir. Temiz havada biraz fazla yemek yemeniz ve kilo almanız sizin için asla eksi değil bir artıdır. Doğayla iç içe bir tatil yaşamak için Giresun iyi bir tercih olacaktır.

Giresun2

Sinop Tatilinde Neler Yapabilirsiniz?

Sinop 2

Sinop Karedeniz şehirleri arasından biraz sıyrılarak daha ılıman bir yapıya sahiptir. Sahil kenarında bulunan otellerde konaklayabilirsiniz. Küçük bir Merkezi bulunsa bile insanların tatil için uğrak noktalarıdır. Bolca yeşil, güneş ve sıcak enerjiye kimse hayır diyemez.

Sinop

Dilerseniz Karadeniz turu da yapabilirsiniz. Kendi aracınızla birer gece konaklama yaparak Karadeniz’in en güzel yerlerini ziyaret edebilirsiniz. Üşüyeceğinizi ve içinizi ısıtacak doğa güzelliklerini aklınızdan çıkartmayın. Tek bir şehirde de bütün güzellikleri tadabilirsiniz. Unutmayın tatil dinlenmek ve huzur bulmak için. Size verilen huzur bulma  süresini iyi değerlendirin. Yaz-kış için ideal olan Karadeniz her zaman burnunuzu biraz kızartacak, ellerinizi hep soğuk tutacaktır ama kalbiniz ve gözleriniz bu güzelliğe hayran kalacaktır. Yanınıza yağmur almayı da unutmayın, bol yağışlı ve huzur bir tatil sizi bekliyor.

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here