Makyaj yapıyoruz iyi hoş da akşam olunca o makyajı surattan silmek de önemli. Yoksa erkenden gelen kırışıklıklara, sağlıksız bir cilde ve durduk yere pırtlayan sivilcelere davetiye çıkarmış olursunuz. Ben karışmam!

Bugün size severek kullandığım bir üründen bahsetmek istedim. Belki almak istersiniz de, fikriniz yoktur falan diye fikir vereyim dedim, koştum geldim!

Bildiğiniz gibi makyaj temizleyiciler birkaç şekilde sunuluyor piyasaya… Solüsyon, yıkama jeli, köpük, yağ, süt ve mendil. Başka varsa ben bilmiyorum da duymadım da. Benim size anlatacağım yıkama jeli şeklinde ve gerçekten etkili bir ürün.

Gördüğünüz gibi Neutrogena Makyaj ve Yüz Temizleme Jeli pompalı bir ambalajda satılıyor. Bu kullanım açısından size kolaylık sağlar. Elinize fazla ürün alma şansınız pompaya damacana pompası gibi abanmadığınız sürece neredeyse imkansız. Bu açıdan bir artıyı kaptı benden.

Ağır bir kokusu yok. Kokuya karşı genel olarak hassas bir insanım ama bunla yüzümü yıkarken herhangi bir rahatsızlığım olmadı bugüne kadar.

Adı üstünde yıkama jeli. Yani jel kıvamında. Kolay köpürüyor ama ağzınıza burnunuza kaçacak kadar değil çok da köpürmüyor hani.

Bebek şampuanı değil, ona göre. Yıkarken gözlerinizi açmayın. Sonra kendinizi evin içinde deli danalar gibi koşarken buluyorsunuz. (Yazar burada kendinden bahsediyor.)

Şimdi de makyaj temizleme performansına bakalım…

Ten makyajını temizlemede oldukça başarılı. İsterseniz bu ürünle yüzünüzü yıkadıktan sonra bir solüsyonla ya da tonikle üzerinden geçip duruma bakabilirsiniz. Yanılmadığımı göreceksiniz.

Ama malesef çoğu yüz göz ve dudak makyaj temizleyicilerinin hatasına Neutrogena da düşüyor ve göz makyajı temizlemede sınıfta kalıyor. Yüzünüzü yıkayıp aynaya baktığınız zaman kirpik diplerinizde akmış rimelleri, eyeliner kalıntılarını görebiliyorsunuz. Yıkarken gözlerinizi ovuşturmak da pek bir işe yaramıyor.

Ama gözlerinizi ilk olarak bir çift fazlı göz makyajı temizleyicisiyle temizleyip ardından bu yıkama jeliyle yüzünüzü yıkadığınızda çok çok memnun kalacağınıza kalıbımı basıyorum.

Peki bu yıkama jelinin cildime etkisi ne olur, cildimi kurutur mu? diye düşünüyorsanız onun da cevabı bende anacım!

Yağlı bir cilde sahibim ve stres, mutluluk, üzüntü, yorgunluk yani her şeyde cildim bir sivilce çıkarmaya müsaittir. Benim cildimi kurutmadı. Üstelik herhangi bir sivilceye de neden olmadı. Yağlıya dönük karma ciltlerin ve karma ciltlerin de sevebileceğini düşündüğüm bir ürün. Kuru ciltliler de pekala bunu kullanabilir. Ardından iyi bir nemlendiriciyi dayadığınızda hiçbir problem olmaz.

Üstelik bu ürünü makyaj yapmadığınız günlerde de cildinizi temizlemek amacıyla kullanabilirsiniz. Böylece hem temizleme jeline hem de makyaj temizleyicisine ayrı para vermemiş olursunuz. Hep de az para harcatacak önerilerle geliyorum. Fakirim galiba ben.

Ve son olarak… İster solüsyon, ister mendil, ister jel… Hiç fark etmez. Makyaj kalıntılarının cildimizi tamamen terk ettiğinden emin olmadan o yastığa başımızı koymuyoruz!

Sevgiler.. ((:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here