Düz saç modelleri her kadının hayatında yer eden en sık kullanılan saç modeli. Hal böyle olunca kesim formları ön plana çıkarak düz saç modeline canlılık getiriyor. Düz saçın en büyük avantajı her durumda kullanılabilecek olması. Günlük yaşamda, ofis hayatında, özel günlerde bu saç modelini uygulayabilirsiniz. Düz saça erişmek için iyi bir saç kesimi şart! Güvendiğiniz bir kauföre kestirdiğiniz saça çekilen düz fön sizi bu saça kavuşturacaktır. Yalnız altın kural düzleştirici hem saçı yıpratır hem de fön kadar saçın güzelliğini ortaya çıkarmaya yetmez. Düzleştirici ile saçlar yıprandığı için güzel görüntüsünü kaybeder. Hadi gelin birlikte düz saç modellerini inceleyelim.

Birbirinden Farklı Düz Saç Modelleri

İçe doğru katlı kesim ile düz fön oldukça havalı bir modeldir. Bu saç modelini hayatınızın her alanında kullanabilirsiniz.

Açık renk saçlarda en şık duran modeldir. Dalgalı saça oranla saçın rengi ön plandadır.

Çok kısa saçlar için de düz saç tercih edilebilir. Son yıllarda kıvırcık ve dalgalı modeller revaçta olsa da bu model en klasik ve en çok kullanılan günlük saç modelleri arasındadır.

Kahküllü saçlar için düz saç en iyi seçenektir.

Yine perçem modelleri de bu saç formu ile bir bütündür.

Düz saçı ortadan ikiye ayırarak kullanabilirsiniz. Saçın bir kısmını kulağın arkasına koymakta farklı bir hava oluşturacaktır.

Öne doğru uzayan omuzlarda saç kesimi için ideal bir saç stilidir.

Düz saçlar katlı kesim ile buluşunca bu tarz bir fönü tercih edebilirsiniz.

Kulak hizasında biten saçlar için düz ve içe doğru fön çektirebilirsiniz.

Omuzlarda kesilen saçlara biraz hareket katması için ön kısımları uzun tercih edebilirsiniz.

Düz kesim yerine uçları asimetrik olarak tercih edebilirsiniz.

Son yılların en moda saç modellerinden.

Omuzlarda biten saçları hem düz hem dalgalı kullanabilirsiniz.

Düz saçlara ombre modelleri uygulamak iyi bir alternatif olacaktır.

Son olarak düz saçlar çok avantajlıdır. Brezilya fönü tercih ederek uzun süre saçlarınızı düz formu ile kullanabilirsiniz. Brezilya fönünün saça zarar verdiği ile ilgili kanı da tamamen asılsızdır. Doğru bir kuaförde keratin ile uygulanan brezilya fönü saçınızı uzun süre düz kullanmanıza ve böylelikle ısı görmesini engelleyeceği iyi bir kurtarıcıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here