Bohem gelinlikler ile ilgili konuşmadan önce ilk olarak biraz bohem tarzından bahsetmek istiyorum. “Bohemian” kelimesi 1960lı yıllarda çingenelerin yaşayış ve giyiniş tarzıyla ortaya çıkan bir kavramdır. Çingeneler gibi rahat, anı yaşamayı, özgür seven bir topluluğun giyim tarzından etkilenen bu moda hala etkilerini sürdürüyor. Pek çok kişinin etkilendiği bu moda akımı uçuş uçuş uzun etekler, bolca dantel, karışık desenler ve baharat renkleri içeriyor.

Bohem tarzını benimsemişseniz, gelin olurken bu tarzınızdan vazgeçmek zorunda değilsiniz. Bohem gelinliklerin ne kadar zarif olduğuna siz bile inanamayacaksınız. En güzel örnekler için aşağıya devam edin.

Bohem stile sahip gelinlikler şatafattan oldukça uzak. Ancak bazı modelleri buna rağmen inanılmaz gösterişli. Bu da onun bir örneği.

Salaş bir gelinlik giyme fikrine sıcak bakmıyorsanız yukarıdaki gelinliğe biraz daha dikkatli bakmanızı öneririm. Zerafetin kitabını yazar.

Karışık dantel desenleri, abartılı gupürlerden daha güzel durmuyor mu sizce de?

Sade beyaz bir elbise gibi görünebilir, ancak gelinlik olduğunu kimse inkar edemez, çünkü oldukça masum detaylara sahip.

Bohem tarzında uçuş uçuş eteklerin geniş yer kapladığını söylemiştik. Bu gelinlik de bu ayrıntının en güzel örneklerinden biri.

Valonlu kollar, asimetrik etekler ve günlük hayatınızda kullanmayı sevdiğiniz tüm salaş ve şık detayları bohem gelinliklerde bulabilirsiniz.

Günlük hayatınızda da bu tarz şeyler sizin stilinizi oluşturuyorsa yazının başında da dediğimiz gibi düğününüzde bunlardan vazgeçmenize gerek yok, bohem gelinlikler ile istediğiniz gibi bir gelin olabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here