Mimiğe bağlı yüz çizgilerine sahip olanlar için botoks oldukça iyi bir çözüm sunuyor. Ancak belirli bir şablona göre uygulanan botoks birbirine benzeyen yüzler yaratmakta ve bu da kişinin yüz ifadesini donuklaştırarak hissizleştirmektedir. Birbirine benzeyen yüzler ile kişinin kaybolan ifadeleri yüzdeki özgünlüğünde yitirilmesine neden olmaktadır. Botoks uygulamasında amaç yüzdeki mimik tasarımı daha doğru ve kişiye özel yapılması olmalıdır, sonuç olarak yüzdeki kırışıklıkların giderilmesine ve yılları geri çevirmenize imkan tanır.

Care of beauty

Yanlış mimik kullanımı hızlı ve kötü yaşlanmaya neden olurken kadınlar yıllara meydan okuyacak estetik çözümler aramaktan asla vazgeçmemişlerdir. 1994 yılından beri çeşitli estetik sorunlar için uygulanan botoks yöntemi de günümüze kadar gediği süreçte gösterdiği gelişmelerle kadınların estetik ve güzellik adına beklentilerini karşılamayı başarmıştır.
Mimik kaslarının yoğun kullanımı beraberinde gelen yaşlanma, deriyi aşınmış ve yıpranmış görünüme getirerek estetik açıdan problemli bir görünüme neden olur. Özellikle kaş arasında ya da ağız köşelerinde olanlar sürekli sert, kızgın ya da hüzünlü anlamlar vererek aslında sosyal iletişimimizi etkileyebilir. İfadenin gücü olan mimikler, yanlış duygusal mesajlar vererek iletişimi de bozar. Bazen o denli gelişirler ki, katlantı, sarkıklık yaratarak yüz bölgesinde ifadeyi etkiler. Özellikle bu grup hiperaktif kasları olan kişiler için, botoks ya da estetik cerrahi olarak mimik tasarımı yapmak mümkündür. Üstelik kişiyi ifadesiz, daha kestirme bir tanımlama ile maske yüzlü yapmadan sağlanıyor ve hastanın beklentisini karşılayacak şekilde de yüz çehresinde ve ifadesinde 5-10 yıl arası bir gerileme, gençleşme oluyor.
Yıllara meydan okumak elinizde! Siz de yüzünüzdeki ifadeyi değiştirip kırışıklıklarınızdan kurtularak genç ve ışıltılı bir yüze kavuşabilirsiniz!
Sevgiyle

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here