Özellikle yaz aylarına en yakışan saç rengi kuşkusuz ki sarıdır. Güneşin ışıltısına eşlik eden sarı saçlar birçok kadının yaz aylarında favorisi. Saçlarımız da çoğunlukla bunu bilir ve güneş gördükçe kendini salar, rengini açar. Ama siz bununla yetinmiyorsanız sizlere önerilerimiz var.

boya kullanmadan sarisin olma yontemleri 05

Kozmetik sektörü çok gelişti ama gelin görün ki hala saçları yıpratmayan, dibi gelmeyen boya yok. Oldu da biz mi boyamadık sanki!? Bu yüzden hala birçok kadın saç boyalarına kuşkuyla yaklaşıyor. Boyamak istemiyor ama sarışın olmak istiyor. Olmasın mı? Olsun! 🙂

boya kullanmadan sarisin olma yontemleri 08

Saç Açıcı Spreyler

İçerisinde açıcı bulunan bu saç spreyleri saçların rengini açmakta oldukça başarılı. Eğer siyah, ya da koyu kahve saçlara sahipseniz saçlarınızı karamel ya da bakır gibi renklere döndürebilir ama saçları sarıya çalan kumrallarda etkisi çok net bir şekilde görülecektir.

boya kullanmadan sarisin olma yontemleri 03

Bu ürünler saçlarınıza zarar vermez demiyorum, içerisinde açıcı olduğu için kesinlikle verecek ama dibinin gelmemesi sizin elinizde, yoğunluğunu ayarlamanız sizin elinizde. Bu nedenle kullanımı çok pratik, verdiği etki de çok hoş.

boya kullanmadan sarisin olma yontemleri 09

Papatya Suyu

En bilindik yöntem. Peki gerçekten işe yarıyor mu? Evet yarıyor! Saçlarınızı papatya suyuyla yıkayıp güneşte kuruttukça saç renginizin doğal yollarla, hiçbir zarar görmeden açıldığını göreceksiniz. Tabi ilk yıkamada sonuç beklemek komik olur. Saçlarınıza zaman verin.

boya kullanmadan sarisin olma yontemleri 01

Şampuan

Buna örnek vereceğim marka John Frieda. Kendisi saçlarınızı doğal yollarla açacak bir şampuan serisi üretiyor ve saçlarınız sarı tonlarında boyalıysa ya da doğal hali sarıya çalan bir renkse düzenli kullanımda saçların rengini açıyor ve sizi yavaş yavaş bir sarışın yapıyor. Üstelik saçlara yaptığı bakım göz ardı edilemez.

boya kullanmadan sarisin olma yontemleri 06

Eğer saçlarınız yukarıda bahsettiğim gibiyse bu seriyi denemenizde hiçbir mahsur yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here