Kişilerde var olan güzelliği daha da ortaya çıkarmak adına resmen ayrı bir sanat dalı oluşturan makyaj, hileleriyle, malzemeleriyle, fırçalarıyla ve daha birçok şeyle beraber bir bütündür. Makyaj hileleri sayesinde dudaklarınızı daha büyük gösterebilir, yüz hatlarınızı belirginleştirebilir, gözlerinizi daha büyük gösterebilirsiniz. Üstelik sadece bu kadar da değil. Makyaj hilelerinin sonsuz olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Yani sizin anlayacağınız makyajı hilesiz düşünmek biraz yanlış olur. Hem aslında makyajın kendisi de bir hile değil midir?

bronz ve aydinlatici bir pudrayla yapabileceginiz 5 makyaj hilesi 074

Ama bir şeyleri belirginleştirme, ortaya çıkarma ya da fazla olanı gizleme konusunda en çok kullanılan teknik gölgeleme tekniğidir, makyaj hilelerinde bir şahtır adeta kendisi. Gölgeleme tekniğinde bronz, mat bir pudra ve ten renginize uygun aydınlatıcı bir pudra kullanarak pek çok şey yapmanız mümkün. Bu yöntemin en önemli noktası ise çizgileri çok keskin çekmemek, iyice dağıtmak. Böylece daha doğal bir görüntü elde edebilirsiniz.

Peki bu iki sihirli malzeme ile yapabileceklerinizden bazılarına göz atmaya ne dersiniz?

5.

bronz ve aydinlatici bir pudrayla yapabileceginiz 5 makyaj hilesi 054

Sarkık kollarınızı saklamak mı istiyorsunuz? O halde kolunuzu sıkın ve ortaya çıkan hatta ince bir şekilde bronz pudranızdan sürün ve dağıtın. Ardından ortada kalan bölümü aydınlatıcı pudrayla ön plana çıkarın ve sportif görünen, sarkmaktan çok uzak kollara kavuşun.

4.

bronz ve aydinlatici bir pudrayla yapabileceginiz 5 makyaj hilesi 034

Burnunuzun daha düzgün görünmesini isterseniz burun kontürleme işlemiyle bunu başarabilirsiniz. Eşit çizgiler çekebilmek için burnunuzun ortasına dikey bir şekilde yerleştireceğiniz ince bir kartla burnunuzun her iki yanına bronz pudranızla ince bir şekilde hatlar çekin ve yumuşatın. Ardından kartı kaldırıp orta kısma aydınlatıcı pudranızdan hafif bir şekilde uygulayın. Böylece burnunuz daha ince, daha kalkık ve daha biçimli görünecektir.

3.

bronz ve aydinlatici bir pudrayla yapabileceginiz 5 makyaj hilesi 024

Dekolteli bir elbise ya da bluz giyecekseniz dekolte bölgenizin nasıl göründüğü ve göğüslerinizin duruşu çok önemlidir. Eğer göğüslerinizi yeterli dolgunlukta bulmuyorsanız yine aydınlatıcı bir pudra ve bronz mat bir pudra yardımıyla daha kalkık ve büyük görünen göğüsler elde edebilirsiniz.

Göğüslerinizin arasından çektiğiniz bronz çizgiyi göğüs kıvrımlarınıza doğru bir V şeklinde açın, ardından dağıtın. Bu çizgilerin üstüne ve altına aydınlatıcı pudranızdan uygulayıp dağıtın. Bu şekilde göğüsleriniz çok daha dolgun, büyük ve kalkık görünür. Bu makyaj birçok ünlü sanatçının dekolteli bir kostüm giyeceği zaman tercih ettiği makyajdır. Yani sizin anlayacağınız kimse mükemmel değil, ama makyajla mükemmelmiş gibi görünmek mümkün!

2.

bronz ve aydinlatici bir pudrayla yapabileceginiz 5 makyaj hilesi 064

Karın kaslarını daha belirgin göstermek, tabir-i caizse baklavaları ortaya çıkarmak genelde erkeklerin amacıymış gibi görünse de sportif bir görüntü sergilemek isteyen kadınlar da böyle bir görüntüye hasretler. O nedenle ortaya böyle bir makyaj hilesi çıkmış. Tabi makyaj sadece kadınlara özgü değil, erkekler de yapabilirler.

Yine aydınlatıcı ve bronz pudranızı kullanarak baklavaların olması gerektiği yerleri ince bir fırça yardımıyla çizin ve bir sünger ya da yuvarlak uçlu bir fırça yardımıyla görüntüyü yumuşatın. Şekildeki çizgileri takip ettiğiniz sürece, eğer düz bir karna sahipseniz, kaslı bir görüntü elde edebilirsiniz.

1. BONUS

bronz ve aydinlatici bir pudrayla yapabileceginiz 5 makyaj hilesi 044

 

Aslında bu, bronz ya da aydınlatıcı bir pudranın kullanıldığı bir makyaj hilesi değil ama yine de görülmeye değer olduğunu düşündük, ne de olsa dolgun dudaklar her zaman ihtiyaç duyulan makyaj hilelerinden. Eğer daha dolgun dudaklar istiyorsanız açık kahverengi bir dudak kalemi yardımıyla dudaklarınızı çerçeveleyin, ardından alt dudağınıza dikey, üst dudağınıza yana doğru açılan çizgiler atın. Üst dudağınızın çerçevesini iç kısma doğru biraz daha genişletin. Ardından renksiz bir gloss yardımıyla dudaklarınızın üzerinden geçin. sonrasında ortaya çıkan dolgun dudaklarınıza merhaba deyin!

Eğer dudaklarınızı daha da dolgun göstermek isterseniz bu yöntemi kullandıktan sonra üst dudağınızdaki V girintisine aydınlatıcı pudra uygulayın ve ekstra göz alıcı dudaklara kavuşun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here