Buğday ten Türkiye’de en çok bulunan ten renklerinden bir tanesi. Aynı zamanda bu tene sahip kişiler farklı göz renklerine sahip olma durumu oldukça fazla. Mavi, yeşil, kahverengi ve ela gibi göz renklerine sahip olabilen buğday tenli kadınlara bir çok saç rengi de yakışmaktadır. Gelin detaylı olarak buğday ten hakkında merak edilenleri inceleyelim.

Buğday Ten Rengine Hangi Saç Boyası ve Makyaj Yakışır?

Buğday Ten ve Kızıl Saç

Buğday tenli kadınlara kızıl saç yakışmaktadır. Kızıl genellikle buğday ve beyaz tenli kadınların tercih ettiği bir saç rengi. Özellikle son yıllarda moda olan kızıl saçı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Göz renginiz ve kullanacağınız kızıl tonun uyumu oldukça önemlidir. Kehribar göze sahip kadınlar bu saç rengini rahatlıkla kullanabilir.

Koyu kızıl da bu ten ile uyum sağlayabilir. Kızıl tonlarını kullanamaya çekinenler koyu bir ton ile ilk adımı atabilir. Özellikle koyu kahverengi gözlü kadınlar için oldukça ideal bir renktir.

Çil modası ile beraber kızıl tonları da moda oldu. Ve kızıl saç rengi kime yakışır sorusunun cevabı artık çili olan kadınlar oldu.

Ten renkleri

Ten renkleri bir kadının yüz hatlarını, güzelliğini ortaya çıkarabilmek için önemli bir ipucu. Ten rengi ile uyumlu bir saç ve makyaj sizi daha güzel göstermeye yardımcı olacaktır.

Esmer ten

Esmer ten doğuştan sahip olunabilecek bir ten rengi olabildiği gibi solaryum, kozmetik ürünleri ve güneş sayesinde de bu ten rengine sahip olabilirsiniz.

Kumral ten

Kumral ten yani buğday ten kadınlarda en sık karşılaşılan renklerden bir tanesi. Bu ten tonuna sahip kadınların makyaj ve saç konusunda oldukça fazla alternatifi var. Yani hemen hemen her saç rengi ve makyaj ürünü sizlere göre.

Buğday ten rengi ve makyaj

Buğday ten rengi her türlü makyaj için müsaittir. Eğer saçlarınız açık tonlarda ise yoğun bir makyaj yapmanız gerekebilir. Bu makyajı iki aşamalı düşünün; dudaklar ve gözler. Bunlardan birine ağırlık verirken diğerini daha doğal tercih edin. Eğer göz makyajınız yoğun ise ten renginde bir ruj tercih edebilirsiniz.

Yine toprak tonları da sizler için ideal bir makyaj seçeneğidir.

Sütlü kahve saç rengi

Sütlü kahve saç rengi buğday tenli kadınlar için oldukça ideal bir seçenek. Sarı ve tonları yerine bu rengi tercih edebilirsiniz.

Buğday tene saç rengi

Buğday tene hemen hemen her saç rengi uyum sağlayabilir. Burada belirleyici olacak kriter sizin hangi tarzı benimseyeceğinizdir.

Buğday tene yakışan saç renkleri

Buğday tene yakışan saç renkleri arasında öncelikle, kumral tonlar ve kızıl gelmektedir. Kızıl için oldukça ideal bir ten rengi olan buğday cildiniz için farklı seçenekleri zaman içinde deneyerek size en çok yakışan saç rengini bulabilirsiniz.

Teninize uyum sağlayan ve doğal olan kumral tonları kullanarak doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

Veya sarı tonlarını gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here