Burun ucu estetiği, burnun estetik ve anatomik yapısındaki dengesizlikleri ve şekil bozukluklarını gidermek amacıyla yapılan bir operasyondur.  Bu operasyonda burnun üst ve orta kısmına herhangi bir işlem yapılmaz. Lokal ya da genel anestezi ile plastik cerrahınız burun ucu operasyonunu gerçekleştirir.

Burnunuzun yapısı güzel olsa bile kimi zaman doğal burun ucunuz ya da kötü sonuçlar alınmış estetik burun operasyonları sonrası burun ucunda sarkmalar, asimetri, genişleme ya da düşüklükleri düzeltmek adına yapılan bu işlem burun yapısını tamamen değiştirilmesi için yapılan estetik burun operasyonundan daha farklıdır. Öncelikle burun ucu estetiği çok daha kısa sürer, tabii bu işlem yapılacak burun yapısına göre değişir.

Peki Sizi Neler Bekliyor?

human-nose

Burun ucu estetiğinde, burun ucu yüz yapısına ve burnun anatomic yapısına göre yeniden şekillendirilir. Kıkırdak fazlası alınır, burun deliklerindeki asimetri giderilir. Kapalı burun estetiği ile yapılan burun ucu estetiğinde burnun iç kısmına bir kesi yapılır. Operasyon sonrası bu kesiler iz bırakmaz ve tamamen yok olur.

 

Operasyonda septum adı verilen burnun orta bölümdeki kıkırdağa müdahale edilmişse bildiğimiz klasik bez tamponlar kullanılmaz. Burada eyapılacak en doğru şey ya silicon yaprakçıklar kullanmaktır (burundan nefes almaya izin verir) ya da burun içine özel bir aletle eriyen dikişler konularak tamponsuz burun ucu estetiği gerçekleştirilir.

Burun Ucu Estetiği

Operasyon sonrası burun üzerindeki özel bandajlar ise 5 ila10 gün arasında plastik cerrahınız tarafından alınır. Üçünçü haftadan sonra operasyonun burnunuza verdiği yeni şeklin farkına daha iyi varır ve keyfini çıkarmaya başlarsınız. Burun ucu, operasyondan sonra son şeklini yaklaşık altıncı ay civarında almış olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here