Erdal Hoca ile harika bir röportaj gerçekleştirdik. Röportajın ayrıntılarını sizlerle paylaşmak istiyorum. 🙂

10448643_546859815446562_1740297084794339863_oÖncelikle röportaj teklifimiz  çok sıcak karşılandı. Daha sonra, gün için anlaştık ve Nursel Hanım ile birlikte röportaja gittik. Röportaj için bize verilen saat aralığı 18.00-19.30’du. Bizde gittik röportajımızı yapmaya. Ama tahmin edin ne oldu? Bir buçuk saat diye konuştuğumuz röportaj 4 saat sürdü. Elbette ki böyle olmasında  Erdal Demirkıran’ın hoş sohbet olması ve bizi çok iyi ağırlaması var.

Röportajı büyük bir keyifle gerçekleştirdik. Biraz video çekimi, biraz sohbet… Erdal Hoca kadına dair fazlaca ayrıntıya yer verdiği kitabıyla ilgili çok güzel şeylerden bahsetti. Dahil değil hariç kadın olmak için okunması gerektiğini, bu kitabı okuyanların hayatında birçok şey değişeceğini ve daha neler neler. Beni en çok etkileyen de 5 ay ofisine kapanması oldu. Oturduğumuz kanepeyi göstererek aylarca orada uyuduğunu söyledi, kızlarını sorduğumda ise bu süre zarfında onlarla seyrek görüşebildiğinden bahsetti. İşine aşık olduğunu da buradan anlamışsınızdır.

Bütün Kadınlar Aptal Sen Hariç Kitabı

Kitapta neler var bilsen hiç durmaz koşar alırsın bir tane.

Ben okudum. Erdal Hocan’ın da dediği gibi çok akıcıydı. Kadın ile ilgili her konuya değinmiş kitabında. Kitabın bazı kısımlarında kendimi buldum. “Kadına ayağa kalk diyen bir kitap”

” Kadın dediğin” ile ilgili harika çıkarımlar var.

Kadınların anlamsız soruları üzerine onlarca örnek var, ki bu örnekleri Erdal Demirkıran’dan okumak apayrı.

Bütün Kadınlar Aptal Sen Hariç


Kitabın İçinden

Erkek kusuru görmez; kadın, gördüğü kusurlardan kale yapar, içinde yaşar.

Kadınlar daha zekidir, erkekler daha çalışkan ama buna rağmen “Zeki” erkek ismidir.

Büyük mucitlerin eşlerinden söz ediliyor kitapta. Sokrat’ın “Mutlaka evlenin; karınız iyiyse mutlu, kötüyse filozof olursunuz.” gibi,  yağmur yağdığı zaman eşi korkan Frankli’nin paratoneri bulması ve eşinin nasıl tepki verdiği gibi.

Başaran kadından, kaybeden kadından, gereksiz telaşları olan boş işlerle uğraşan kadından, tutkulu kadından, doğru kadından ve dahil kadından… Hariç kadın olmak öyle gözüktüğü gibi zor olmadığından. Hem kadın hem birey olmak için bu kitabı ve Erdal Demirkıran’ın diğer kitaplarınızı okumanızı şiddetle tavsiye ederim.

Her şey çok güzeldi. Çok samimi ağırlandık ve samimi bir şekilde uğurlandık.

 Başta Erdal Demirkıran olmak üzere, Nursel Hanım’a, Cem Bey’e ve bu kitapta emeği geçen tüm ekibe bütün kadınlar adına teşekkür ediyorum.

 

5 YORUMLAR

  1. Buradaki röportaja gaza gelip almış olduğum kitap. Fiyaskodan öteye gidemez. Bu adam resmen abartıyor olayı. Zaman kaybından öte değil, zamanı kıymetli olacaklara tavsiyem bu kitabı okumamaları.

    • Asıl burada sen saçmalamışsın. galiba sevgilinden ayrıldın, yada birisi seni fena boynuzladı ki böyle anlamsız ve saçma yorum yapabiliyorsun.

      • Eda beni tanımadan nasıl böyle bir yorum yapabilirsin gerçekten anlamıyorum. Sevgilimden ayrılmadım, ayrıca evliyim ve bir çocuğum var. Şimdi istersen ben sana bir ön yargıda bulunayım, sen liseli bir ergen misin söyler misin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here