CC kremlerden kısa süre önce bahsetmiştik. Türkiye’de BB kremler kadar popüler olamayan CC kremlerde başı çeken marka Flormar oldu bence. Çoğu insanda gördüm Flormar CC kremi. Ben de kullananlardan biriyim ve yorumlarımı sizlerle paylaşmak istediği için buradayım.

foundation-med

İlk olarak Flormar CC kremlerden bahsedelim… Kendisinin 4 rengi var. 4 renk dediğime bakmayın, ten rengine göre değil bu renkler. Cildinizin sahip olduğu sorunlara göre. İlk olarak renklere bakalım.

CC01: Hafif sarımtırak solgun cildiniz için. Yani makyaj yapmadığınızda solgun görünüyorsanız ışıltı kazandırmak için bu kremi kullanabilirsiniz. Ambalajının rengi mor. Gerçekten de ürünü elinize aldığınızda mor renkli bir kremle karşılaşıyorsunuz ama yüzünüzü kremi yedirdiğiniz zaman kremi mor yapan partiküller patlıyor ve cildinizle bütünleşiyor.

flormar-cc-cream-600x440

CC02: Kırmızılıkları nötrlemek için. Hassasiyet nedeniyle ciltte oluşan kızarıklıklar ya da sivilcenin geniş bir alana yayılmasıyla ortaya çıkan kızarıklıkarı yok etmek için ideal. Bu yeşil renkte. Yeşil bir ürün aynı CC01 gibi. Ama cildinizle bütünleştiğinde yeşillik bir süre sonra geçiyor elbette.

DSCN3933

CC03: Morluk, yeşillik mavilik gibi kusurları örtmek için. Şimdi benim anlamadığım bu renkler genel olarak, dayak yemediğimiz zamanlarda (bildiğim kadarıyla) sadece göz altında oluyor. Sadece göz altı için kullanılabilecek bu ürün neden ten ürünlerinin yanında yerini almış, inanın hiç bilmiyorum. Bu pembe renkte.

525733_565870886783523_745833463_n

CC04: Benim kullandığım, yüksek örtücülük gerektiren cilt kusurları için. Yani bir nevi fondöten diyebiliriz. Kapatıcılığı oldukça yüksek. Şişesi de kendi de bej renginde. Bunda partikül olarak minicik kum taneleri gibi şeyler var. Ancak sürüldüğünde ciltle bütünleşiyor. Ben elimle uyguluyorum ama siz deneyerek sünger ya da fırçayla da uygulayabilir, cildiniz için en doğru olan yolu bulabilirsiniz.

DSC_0168

Genel olarak memnun kalınan bir seri oldu. Ben de memnun kaldım, hala da kullanıyorum.

Son olarak şunu söylemek isterim ki, Flormar ürünlerine Flormar mağazalarından ya da aman ben üşenirim derseniz de Flormar online mağazasından ulaşabilirsiniz. Üstelik 40 tl ve üzerine kargo ücreti yok. Bu ürün 25 tl ve 40 ml’lik bir tüpte satılıyor.

Sizler CC krem kullanıyor musunuz? Flormar’ın CC kremini nasıl buldunuz? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın. Sevgiler <3

fon-uzun7

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here