Eğer huzur ve sakin bir tatil yapmak istiyorsanız size Çek Cumhuriyetini önereceğiz. Bunun için size 15 sebepte verebiliriz. Tatil önerileri konusunda bizi ciddiye alabilirsiniz. 🙂

15. Hızlı Ulaşım

Çek Cumhuriyeti küçük bir ülke, ulaşım sistemi çok gelişmiş olduğundan, rahatlıkla bir kaç saat içinde ülkedeki herhangi bir başka yerde ulaşabilirsiniz. Avrupa’nın en güvenilir tren ağı Çek Cumhuriyeti’ndedir.

Çek Cumhuriyeti'nde Tatil Yapmanız İçin 20 Neden (1)

14. Prag Kalesi

Prag Kalesi; Prag’ın en ünlü ve en çok ziyaret edilen yeridir.

Çek Cumhuriyeti'nde Tatil Yapmanız İçin 20 Neden (2)

13. Çek Kırsalı

Muhteşem bir kır manzarası. Üstelik şehir merkezine de çok yakın.

Çek Cumhuriyeti'nde Tatil Yapmanız İçin 20 Neden (3)

12. Sadlec Düşünürü

Çek Cumhuriyeti orta kesiminde Kutna Hora banliyösünde yer alan Sedlec Düşünürü 40.000 ila 70.000 kişinin iskeletlerini içerdiği tahmin edilmektedir.Kemikler sanatlarıyla ülkenin en çok turist çeken yerlerinden.

Çek Cumhuriyeti'nde Tatil Yapmanız İçin 20 Neden (4)

11. Hluboka Kalesi

Çek Cumhuriyeti’nin güney kesiminde yer alan, Hluboka ülkenin en güzel kalelerinden biri olarak kabul edilir. Bir gotik kale olarak 13. yüzyılda inşa edilen Hluboka tarih boyunca birkaç kez yeniden inşa edildi. İlk Rönesans döneminde genişletilmiş ve daha sonra Barok kale yeniden inşa edilmiştir. Kale 19. yüzyılda bugünkü görünümünü ulaşmıştır.

Çek Cumhuriyeti'nde Tatil Yapmanız İçin 20 Neden (5)

10. Abbys Uçurumu

Hranice Moravya’nın kentinin yakınında bulunan, Abbys Uçurumu Çek Cumhuriyeti’nin en derin uçurumu ve dünyanın ikinci en derin sualtı mağarası olduğu bilinmektedir.. Onun derinliği yaklaşık 1500 metre ancak beklenen derinliği 2600 metredir.

Çek Cumhuriyeti'nde Tatil Yapmanız İçin 20 Neden (18)

9. Çek Kışı

Çek yazları genellikle oldukça sıcak iken, kışları çok soğuk olabilir. Özellikle dağlarda bazen ürpertici soğuklar olabilir. Çek Cumhuriyeti’nde  popüler bir sezon olan kış dağlar kayak ve turistlere her türlü imkanı sunmaktadır.

Çek Cumhuriyeti'nde Tatil Yapmanız İçin 20 Neden (16)

8. Lednice – Valtice Alanı

bu kültürel-doğal kompleks UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak korunan eserler listesinde kayıtlıdır.

Çek Cumhuriyeti'nde Tatil Yapmanız İçin 20 Neden (13)

7.Karlstejn Kalesi

IV. Charles  tarafından inşa edilen bu gotik kale  Çek turistlerin en uğrak yerlerinden biridir. Büyülü görünümü sayesinde, Karlstejn çeşitli masallarda ve filmlerde yer almıştır.Kale İmparatorluk Regalia yanı sıra Çek taç mücevherleri, kutsal emanetler, ve diğer kraliyet hazinelerini saklamak için bir yer olarak görev yaptı.

Çek Cumhuriyeti'nde Tatil Yapmanız İçin 20 Neden (8)

6. Karlovy Vary

Çek Cumhuriyeti’nin batı kesiminde yer alan, Karlovy Vary en ünlü ve kaplıca kentlerinden biridir. Ayrıca yerel maden suyu ile de çok ünlüdür.

Çek Cumhuriyeti'nde Tatil Yapmanız İçin 20 Neden (9)

5.Beskydy Dağları

Çek Cumhuriyeti çeşitli dağ aralıkları vardır. Bunlardan biri olan Beskydy Dağları ülkenin doğu kesimindedir. Beskydy doğal güzelliği ve muhteşem manzarasını ile herkesi büyülüyor.  Kış ve yaz faaliyetleri için birçok olanakta sunuyor.

Çek Cumhuriyeti'nde Tatil Yapmanız İçin 20 Neden (17)

4. Düş Suç Oranı

Eğer Çek Cumhuriyetinde tatil yapıyorsanız, güvenlik konusunda endişelenmenize gerek yok.Çek Cumhuriyeti dünyanın en huzurlu ve güvenli ülkelerinden biridir. 2011 yılında, Çek Cumhuriyeti Küresel Barış Endeksi’ne göre, dünyada beşinci en güvenli ülke olarak yer aldı.

Çek Cumhuriyeti'nde Tatil Yapmanız İçin 20 Neden (12)

3. Çek Kızları

Çek kızları ve kadınlar genellikle dünyanın en güzeli olarak kabul edilir. Bir çok güzellik yarışmasında Çek kızları birinci olmayı başarmıştırç

Çek Cumhuriyeti'nde Tatil Yapmanız İçin 20 Neden (15)

2. Makul Fiyatlar

Çek Cumhuriyeti Avrupa’nın en ucuz  ülkelerinden biri olmamasına rağmen, fiyatlar hala Avrupa’nın batı kesiminde daha düşüktür.

Çek Cumhuriyeti'nde Tatil Yapmanız İçin 20 Neden (20)

1.Moravya Asması

Bohemya, Moravya ve Silezya – Çek Cumhuriyeti üç tarihi toprağıdır. Çek Cumhuriyeti’nin tüm üzüm bağlarının neredeyse% 95’i Moravya’dadır

Çek Cumhuriyeti'nde Tatil Yapmanız İçin 20 Neden (22)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here