Processed with VSCO with e1 preset

Bilirsiniz kayınvalideler gelin adaylarını alışverişe çıkarır ve bir çeyiz bohçası dizerler beraber. Bu her ne kadar geçmeye yüz tutan bir gelenek olsa da hala bazı ailelerde geçerliğini sürdürüyor. Bu çeyiz bohçasının olmazsa olmazı seksapalitesi ve garipliğiyle hem hoşumuza giden, hem de bir türlü sahiplenemediğimiz tüylü terlikler ve ayakkabılardı. Giyen gelinlerimiz oldu mu, bilemiyoruz ancak artık çeyiz bohçalarında değil sokaklarda görüyoruz kendilerini.

Aslında geçen seneden beri modadaki tüy egemenliğinin yaklaştığını hissetmiştik. Aksesuarlarda kendini hissettiren tüy modası yavaş yavaş etkisini artırdı ve en sonunda ayakkabılara sıçradı.

Özellikle yabancı moda bloggerlarının çok sevdiği bu tüylü ayakkabılar onlar için belki çeyizi ifade etmez ama bizim için hemen çeyiz ayakkabısı anlamına geliyor. Ancak kimse bu ayakkabıların seksapalitesini inkar edemez, kabul edelim.

Bu yumoş tüyleri sadece ayakkabılarda değil rahat terliklerde de görür olduk. Bildiğiniz bakkala giderken dahi giymeye utandığımız terliklerin üzerine tüy yapıştırmışlar. Ülkemizde de pek çok yerde görebileceğiniz bu pofidik terlikler gitgide etkisini yayıyor.

Genelde bilekten bağlı stilettolar üzerinde gördüğümüz bu tüyler zaten uzun zamandan beri botların üzerinde kendine yer buluyordu zaten ama stilettolar hepimize biraz sürpriz oldu. Ancak eminiz ki tüyler daha da yayılmaya devam edecek.

Biz hala bu tüyleri çeyiz bohçası olarak görmekten kendimizi alamıyoruz. Peki siz bu yeni ayakkabı modası hakkında ne düşünüyorsunuz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here