Her cildin tipi ayrı, derdi ayrı. Hal böyle olunca kullandığımız makyaj malzemeleri de birbirinden farklı oluyor. Yağlı cilde süper giden bir ürün kuru bir cildi zerre mutlu edemiyor. Kuru cildin bayıldığı ürün ise yağlı bir cilde hiç iyi gelmiyor. Bu ve bunun gibi birçok makyaj malzemesi örneği bulmak mümkün. Bugün de allıklara değineceğiz.

cilt tipinize uygun allik hangisidir 03

Tüm cilt tiplerine uygun bir allık isterseniz;

Öncülerinin Benefit’in Benetint ürünü olduğunu sandığım bu allık tipi aynı zamanda dudakta da kullanılıyor. Çok doğal duruyor ve “blush stain” olarak geçiyor. Artık birçok markada bu şekilde allık bulmak mümkün. Benefit’e nazaran daha ucuz ama neredeyse aynı kalitede bir ürün bulmak isterseniz The Balm markasının Stainiac adlı ürününü deneyebilirsiniz. Bu ürünleri kullanırken esas olan çok çabuk dağıtmak.

cilt tipinize uygun allik hangisidir 07

Benefit ürünlerini Sephora mağazalarından, The Balm markasını ise Gratis mağazalarından bulabilirsiniz.

cilt tipinize uygun allik hangisidir 04

Eğer kuru bir cildiniz varsa;

Kuru ciltlerin en sevdiği allık tipi krem allıktır. Hafif ıslak bir görüntü sağlar, böylece cildiniz daha ışıltılı gözükür. Aynı zamanda kuru cildinizde toz olup uçma derdi olmadığından çok daha kalıcı olacaktır. Krem allıkları küt uçlu, sık kıllı bir fırça ya da makyaj süngerinizle uygulayabilirsiniz.

cilt tipinize uygun allik hangisidir 05

Eğer yağlı bir cildiniz varsa;

En yaygın kullanılan toz allıklar cildiniz için en uygun allıklardır. Tabir-i caize allık tozları cildinizdeki yağa yapışır kalır ve oldukça doğal bir görüntü sağlar. Aynı zamanda diğer allık türlerine göre çok daha uzun süre cildinizde kalır.

cilt tipinize uygun allik hangisidir 02

Eğer olgun bir cildiniz varsa;

Yaşlı bir cilde sahipseniz sizi allık konusunda en tatmin edecek allık köpük allıktır. Özellikle Maybelline’in köpük allıkları oldukça meşhur. Köpük allıklar çok kolay uygulanır aynı zamanda yaşlı cildinizde kadifemsi ve genç bir görüntü sağlar.

cilt tipinize uygun allik hangisidir 06

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here