Çocukları okula giden anne babalar için büyük bir sorundur karne hediyesi. Tüm çocukların dönem biter bitmez hemen eve koşmasının sebebidir vaat edilen hediyeler. Hediye, çocuğu güdülemek için iyi bir araç olsa da çocuk için amaç haline dönüşmemesine dikkat edilmeli ve çocuğun öz disiplinini sağlaması desteklenmelidir.

Daha dönem sonuna var ancak bazen hediye belirlemek uzun sürebilir. Kolaya kaçmamanız, araştırmanız gereken karne hediyesini belirlerken en önemli konu elbette çocuğunuzun ilgi alanları. Çocuğunuzun ilgi alanları üzerinden ilerleyerek doğru hediyeyi bulabileceğinize emin olabilirsiniz.

En İyi Karne Hediyesi Fikirleri

Karne iyi ya da kötü olsa da siz çocuğunuzun gösterdiği çabadan eminseniz onu yoğun geçen dönemin sonunda ödüllendirmekten kimseye zarar gelmez. Kısa bir tatil, aldığınız karne hediyesi sayesinde hem çok daha verimli, hem de çok daha keyifli geçebilir.

Daha fazla vakit kaybetmeden sizler için seçtiğimiz hediye fikirlerine göz atalım.

10.Fotoğraf Makinesi

Çocuğu Mutlu Edecek 10 Karne Hediyesi FikriÇocuğunuzun yaşına uygun bir fotoğraf makinesi, çocuğunuzun dünyaya daha sanatsal bir gözle bakmasını sağlayacak ve sanatsal tarafının gelişmesini sağlayacaktır.

9.Müzik Aleti

Çocuğu Mutlu Edecek 10 Karne Hediyesi FikriGitar, keman, saz ya da diğerleri… Çocuğunuzun müziğe olan ilgisini keşfettiyseniz ona karne hediyesi olarak bir müzik aleti alabilirsiniz. Eğer gerçekten ilgisi varsa müzik aletiyle biraz kendi başına oyalandıktan sonra sizden bir de kurs rica edecektir, ona göre hazırlıklı olun.

8.Bisiklet

Senelerden beri değişmeyen en güzel karne hediyesi. Çocukları dışarı çıkartmak için en güzel bahane olabilir. Hele ki tablet ve bilgisayar kullanımının korkunç bir şekilde arttığı şu günlerde bir çocuk için en iyi aktivitelerden biri olabilir bisiklet sürmek. Elbette evin çevresinde güvenilir bir alan olması çok önemli. Bir de çocuğunuza güvenliğin önemini öğretmek öyle lafta kalmamalı, bisiklet alırken dizlik ve kask da unutulmamalı.

7.Keşif Setleri

Magnet tasarlama seti, takı tasarlama, ahşap boyama seti gibi setleri büyük kitapçılardan bulabilirsiniz. Bu ve bunun gibi setler sayesinde çocuğunuzun hem canı sıkılmayacak, hem becerisi artacak hem de çocuğunuza hobisini bulması konusunda fırsat verniş olacaksınız.

6.Eğlence Parklarına Bilet

Çocuklarınızın eğlenceli vakit geçirebileceği eğlence parkları hem beraber vakit geçirmek, hem de çocuğunuzun dönemin yorgunluğunu atması için güzel bir fırsat.

5.Paten

Bisikletin popülaritesini hala kapamamış olsa da paten de her daim iyi bir karne hediyesi fikridir. Eğer çocuğunuzun buna ilgisini fark ettiyseniz ayaklarına zarar vermeyecek, güvenle kullanabileceği bir patene şans verebilirsiniz.

4.Tuttuğu Takımın Maç Bileti/Forması

Bu maddeyi görünce sadece erkek çocukları aklınıza gelmiş olabilir ancak kız çocukları da fanatik olabilirler. Futbol olmasa da, basketbol ya da voleybol maçlarını değerlendirebilirsiniz.

3.Renkli Kol Saati

Son zamanlarda pek çok çocuğun, gencin sevdiği aksesuarlardan biri renkli kol saatleri. Siz de hem zaman kavramını hayatına dahil edebilmesi için, hem de yanında şık bir aksesuar taşıyabilmesi için ona böyle bir hediye alabilirsiniz.

2.Kitap

‘Çocuk zaten okuldan çıktı, ne kitabı!’ diyebilirsiniz ancak okul kitaplarıyla okuma kitapları arasında dağlar kadar fark olduğuna emin olabilirsiniz. Çocuğunuz kitap okumayı seviyorsa onun için en büyük hediye ona sevdiği tarzda alacağınız bir kitap seti olacaktır.

1.Çadır

Çocuğunuz kamp işlerine meraklıysa ona bir çadır armağan edebilirsiniz. Bu çadır çocuğunuzun yaşına göre eve, bahçeye ya da bir ormana kurulabilir. Ama emin olun nerede olursa olsun eğer çocuğunuzun maceracı bir ruhu varsa onun için en iyi hediyelerden biri olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here