Dağınıklık bir yaşam tarzı mıdır yoksa sadece basit bir özellik mi? Gerçekten zeki insanların sahip olduğu bir özellik midir bu, yoksa  sadece daimi üşengeçlerin kaçış noktası mı? Onu bunu bilmem ama dağınıklığın çalışma masalarında farklı bir tarz yarattığı bir gerçek.

Dağınıklık kendiliğinden ortaya çıkan bir şey. Ama dağınık insanların çalışma masaları nasıl olur, masa daha iyi nasıl dağıtılır gibi soruların eşsiz cevaplarını aşağıdaki görsellerimizde bulabilirsiniz. Keyifli okumalar!

daginik calismayi sevenler icin calisma masalari 07

Bu keşmekeş size huzurlu bir izlenim yaratıyorsa tebrikler! Siz tam bir dağınıksınız. Çalışma masasının deseni, rengi üzerindeki eşyalardan dolayı hiç belli olmasa da benim size en büyük tavsiyem açık renkler tercih etmemeniz.

daginik calismayi sevenler icin calisma masalari 06

Dağınık bir insanın çalışma alanı elbette ki diğer kişilerin ihtiyaç duyduğundan daha geniş olmalı! Ne kadar genişlik, o kadar dağınıklık. Örneğin kağıt yoğunluğunu duvar dururken bir panoyla sınırlandırmak niye?

daginik calismayi sevenler icin calisma masalari 05

Yine de dağınıklıkta aralıklar açabilmek ve çözümler üretebilmek için çeşitli minik kaplar kullanmak mantıklı olabilir.

daginik calismayi sevenler icin calisma masalari 02

 

Eğer boya gibi renkli bir malzemeyi sıklıkla kullanmanız gerekmiyorsa çalışma masasında tercihiniz yine beyazdan yana olabilir.

daginik calismayi sevenler icin calisma masalari 01

Sanıyorum dağınık çalışma masalarının asıl sahipleri ressamlar. Üstelik bu dağınıklığın ahşap masa üzerinde hoş bir sanatsal çalışma yarattığını da kabul etmek gerek.

daginik calismayi sevenler icin calisma masalari 11

Dağınık bir çalışma masasının vazgeçilmezi ise elbette ki boşalmış fincanlar. Eğer dağınıklığın belli bir kuralı olmalıysa o da boşalan fincanları yerine kaldırmamak olabilir.

daginik calismayi sevenler icin calisma masalari 10

Tabi fazla da abartmamanız aradığınızı bulmanız açısından iyi olabilir 😀

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here