Oje, bir kadında en çok bulunan kozmetik ürünlerinden biridir. Makyaja, kozmetiğe meraklı olmayan kişileri bile cezbetmeyi başaran renk renk ojelerin en büyük sıkıntısı birkaç gün içerisinde soyulması, bozulması olabilir. Sürmek için zaman ve emek ve harcadığımız ojelerin biraz daha fazla dayanmasını istemez misiniz?

daha dayanikli ojeler icin oneriler 04

Ojerinizin daha uzun süre dayanması için size tavsiyem, ojeden önce muhakkak bir baz kullanmanız. Baz hem tırnak yüzeyinizi pürüzsüzleştirerek ojeye uygun bir zemin hazırlar hem oje renginin tırnağı boyamasını önler hem de ojelerinizin daha uzun süre bozulmadan tırnaklarınızda kalmasını sağlar.

daha dayanikli ojeler icin oneriler 01

Özellikle uzun zaman boyunca tırnaklarını ojeli kullanan hanımlara önerim besleyici bir baz kullanmaları. Böylece tırnaklarınıza ojeliyken bile bakım yapılır, aynı zamanda tırnaklarınız sararmadan korunur.

daha dayanikli ojeler icin oneriler 02

Ojelerinizin kuruma sürecinde tırnaklarınızı rahat bırakmanızda fayda var. Ojelerinizi en kısa zamanda bozabilecek şey kururken aldığı darbelerdir. Oje kurutucu sprey, kurutucu cila kullanabileceğiniz gibi en masrafsız yolu tercih ederek ellerinizi soğuk suya da sokabilirsiniz.

daha dayanikli ojeler icin oneriler 06

Bozulmuş ojelerden uzak durun. Hem sürerken sizi fazla yorarlar hem de kalıcı olmazlar. Bozulmuş ojeyi uhulaşmış kıvamından tanıyabilirsiniz.

daha dayanikli ojeler icin oneriler 03

Oje üzerine bir top-coat geçmeniz de ojenin kalıcılığını arttıran şeylerden biri.İyi bir top-coat kullanarak en dayanıksız ojeyi bile yola getirebilirsiniz.

daha dayanikli ojeler icin oneriler 08

Ojeleri en çok yıpratan şeylerden biri sudur. Dolayısıyla bulaşık yıkarken ya da temizlik yaparken bir eldiven giymenizi ve duştan sonra oje sürmeye dikkat etmenizi öneririm.

daha dayanikli ojeler icin oneriler 05

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here